Wiadomości

  • 22 komentarzy
  • 10495 wyświetleń

Ograniczenie handlu

Podczas XXI Sesji Rady Miasta – 16 września 2004r. Radny K. Szymczak poruszył sprawę ograniczenia handlu w niedzielę i święta.
Poprosiliśmy więc Pana Krzysztofa o klika zdań na powyższy temat.

Krzysztof Szymczak
- Zapytałem przekornie Burmistrza jak on zapatruje się na handel w niedzielę. Wiem, że on ma takie bardzo liberalne poglądy. Ja jako katolik mam świadczyć o ewangelii, o Chrystusie. Przede wszystkim jestem człowiekiem wierzącym i stąd boli mnie to, że łamie się trzeci punkt dekalogu. To co się dzieje w Polsce i Grajewie, taki atak jest na naszą wolność, bo to należy w tych kategoriach badać. Jest to zamach na naszą wolność i dlatego sądzę, że warto zacząć dyskusję o tym. Nie możemy godzić się jako katolicy, że ktoś nam, jakaś obca cywilizacja będzie coś narzucać. Przede wszystkim właśnie ze względu na ten trzeci punkt dekalogu. Niedziela ma być wolna od pracy i koniec. Pamiętam dawniejsze czasy wolnych niedziel i było bardzo dobrze. Chodzi generalnie o to żeby szanować dzień świąteczny.


- Sytuacja gospodarcza jest zawsze zależna od rządzących. Wiadomo, że lewica rządzi od zakończenia wojny, a jakie są efekty widać teraz! (czytaj dalej...)


e-Grajewo.pl

czwartek, 7 grudnia 2023

Z wizytą u wyjątkowej rodziny

Komentarze (22)

W końcu żyjemy chyba w wolnym kraju i jeśli ktoś chce pracować w niedzielę to niech pracuje a jeśli nie to niech zmieni pracę.Dlaczego tak jest że coniektórzy starają się być mądrzejsi od reszty i narzucać jakieś własne poglądy i one są dobrem dla ogółu Panie Szymczak zajmij się Pan poważnymi sprawami i pozyskiwaniem kasy dla tego miasta które Pan reprezentujesz...

buhahaha ale ten radny tez wymyślił ! to jest prawda ze w niedziele nie powinno sie handlowac ale tak juz jest i bedzie nie da sie tego zmienic ! wiec po co o tym w ogole mowic !

panie ja jestem katolikiem i wiem ze nie powinno sie niekomu zabraniac niczegokolwiek .. spojzcie na incydent we francji? zakazali nosic szmaty? to maja w krajach islamskich przesrane. naprawde mnie boli jak ludzie wygaduja takie glupoty zeby nie moc kupic chleba w niedziele zeby nie kupic napoju ..

Boże chroń nas przed takimi ludźmi ...

Kibic. Mam pytanie do ciebie czy byś był prawdziwym kibicem gdybyś musiał w niedzielę stać za kasą, lub latać z mopem? Ciekawe, co ma wspólnego wykorzystywanie pracowników , którzy są tylko nimi z nazwy, z wolnym wyborem? Tak naprawdę to mamy niewolnictwo. Postawmy się na ich miejscu. Pracownik dziś ma prawo wykonywać tylko polecenia . Bo jak nie to „won!” , tak,tak . Wiem co piszę, jestem przewodniczącym związku zawodowego w jednej z firm w Grajewie, jestem też członkiem zarządu regionu podlaskiego i wiem co dzieje się w województwie. To co toczy się wokół handlu w niedzielę, to wynik naszego zobojętnienia, znieczulica i nic więcej. Odróżnić trzeba normalne relacje między pracą a płacą. W przypadku obecnego stanu rynku pracy doczynienie mamy z patologią. Dopóki rynek nie wchłonie bezrobotnych, dopóty zabiegi o ograniczenie handlu w niedziele są z wszech miar zasadne.
Przestańmy myśleć tylko o sobie, tego nas uczą? Komu zależy by nie interesować się losem innych , mamy się tylko kierować się własnym interesem? Demokracja , czyli wolny wybór, jest pożądana , ale w społeczeństwie dojrzałym. My zaś nie dorośliśmy do demokracji , myśli za nas telewizor i opinią płynącą z niego oceniamy naszą teraźniejszość. Czy stać nas na próbę zrozumienia czegokolwiek? Nie żerujmy na nieszczęściu innych. Pozdrawiam wszystkich, dla których niedziela , jest dniem odpoczynku, czasem który można spędzić z rodziną. A reszcie tego życzę.

Zgadzam się co do zakazu handlu w niedzielę, co do motywacji nie. Nikt nie broni się przed 40 godzinnym dniem pracy, przed koniecznością wykorzystania jednorazowo 14 dniowego okresu urlopu wypoczynkowego, urlopu macierzyńskiego itd. To wszystko czemuś służy, tak samo jak zakaz handlu w niedzielę. We wszystkim powołujemy się na kraje zachodnie tylko nie w tym przypadku. Dlaczego? Czy jesteśmy narodem „nowobogackich”. Czy zachłystujemy się tym z czego inni się śmieją. Mieliśmy już takie czasy, gdzie nagrywano dzieci zbierające gumę wcześniej rzuconą przez kamerzystę. Swoją drogą mam dziś rocznicę ślubu, kupiłem upominek w tygodniu, ponieważ w niedzielę mam czas tylko dla rodziny i dla siebie oczywiście.

Radny Szymczak wprawdzie walczy o polskość i tożsamość narodową ale nie rozumie znczenia wielu wyrazów którymi się posługuje.Walczmy więc również o czystość języka!

Tyle walczyliśmy o demokrację , o to, o czym mówi Szymczak - o wolność. A teraz Katolik radny walczy o odebranie mi tej wolności. Robię zakupy , kiedy chcę i nie potrzebuję by Pan Szymczak dbał o moje morale, o to bym się miała z czego spowiadac, a może też podsunie pomysł , średniowieczny zresztą - wybić zęby katolikowi jedzącemu w piątek mięso! Brawo, pomysłowi radni.

a co w niedziele nalezy iść do kościoła????? ale ksiadz też chce kasy.... moim zdaniem dobrze że mogą ludzie pracować przykro że w niedzielę, ale mają jakąś pracę, najważniejsze alby mieli płacone nadgodziny lub dzień wolny za niedzielę

Jesli to mu tak przeszkadza niech on i jego rodzina nie kupuja w niedziele zobaczy jak to fajnie i czlowieku dobra rada nigdy nie zabraniaj nic ogolowi !

masz pan racje panie radny to zalatw nam niech te ... zniasa prace w niedziele i swieta -bo juz i tak pracujemy prawie za darmo gdyz ta jalmuzna w porownaniu z ich wynagrodzeniem od 10-10 nie wystarcza a propo handlu w niedziele to dobrze cieply chlebek zjesc ;)

Jeśli jest się w mniejszości , jak mówi P. Szymczak to dlaczego wypowiada się o większości, sądze że dzisiaj każdy chce decydować sam za siebie. A co do złego traktowania pracowników może by tak PIP ruszyć niech się zainteresują zakładami pracy w których nieprzestrzegany jest kodeks pracy. Z moich obserwacji wynika że pracownicy Państwoej Inspekcji Pracy kontrolują tylko niektóre zakłady w których pracownik traktowany jest jak pracownik ale zawsze się coś tam znajdzie żeby ukarać pcaodawcę, a molochy ... daalej traktują pracowników jak śmieci i chyba nie jest to tylko problem pracującch niedziel w sklepach,.A może by tak zamknąć szpitale - też się tam pracuje w niedzielę, bary , restauracje , hotele, CPN-y itp. a mówi sie tylko o handlu w sklepach

zgadzam się za zakazem handlu w niedzielę, ale pod warunkiem że bezrobocie w Polsce bedzie w granicach 6% i bedziemy zarabiać około 75% tego co zarabia zachodni robotnik. Zakupy wtedy byśmy robili w sobotę a niedziele poświcili na odwidzaniu przejaciół i modlitwach każdy w swego BOGA

Zdaje mi się, że radni są do dzielenia pieniędzy, do podejmowania mądrych decyzji w zakresie wyznaczania kierunków rozwoju miasta, rodzaju inwestycji, zakazach itp.
Do wykonywania i pozyskiwania funduszy jest burmistrz z swoją administracją.
Wynika to z możliwości, zaplecza i zakresu działania.

Niedługo w Grajewie to tylko zostaną księża LPR renciści inwalidzi emeryci urzędnicy bezrobotni i uczniowie szkół a reszta ucieknie z tego miasta . Panowie radni postarajcie się pozyskać dla Tego miasta jakieś pieniądze na rozwój. A jeszcze kościół mamy budować zapomniałem.

W Polsce jest tak dobrze,że zakaz handlu powinien obejmować cały rok.Ewentualnie będzie można zaopatrzyć się w przykościelnym sklepiku z marżą "tacową"...

Panie Szymczak. Jako mój reprezentant we władzach tego miasta nie upoważniłem Pana do zajmowania stanowiska w tej sprawie. Proszę zająć się poważniejszymi sprawami, gdyż nasze miasto umiera.

panie wyboco pan właśnie głosując na pana szymczaka upoważnił go do zabierania głosu w pańskiej m.in. sprawie!!!
"wcale nie chodźmy do wyborów, po co nam to i tak zrobią jak chcą" - właśnie o to chodzi że jak wybieramy to decydujemy

zgadzam się z W.LASZCZKOWSKIM

I kto, to mówi, bo taki wielki katolik powinien dbać o dobro bliźniego, czyli, o to, aby drogi człowiek miał, co do garnka włożyć, a to się wiąże przede wszystkim i niestety z pracą i niech ten wielkowierzący i bogobojący nie dyktuje, kto i kiedy ma pracować, bo to nie jest jego sprawa, czy ja pracuję w niedzielę, czy w święta, Oby większych grzechów nie było! A swoją dietę jeżeli tak go boli praca w niedzielę - odda ludziom, którzy chcą pracować w niedzielę i zarobić na chleb, a robią to, bo tak jest na całym świecie. Jego dieta napewno niejednego uszczęśliwi i nie będzie wówczas w niedzielę pracować, tylko leżeć do góry brzuchem.

Ludzie , katolicy kochani dlaczego zmuszacie do wyczerpującej pracy w niedziele a nawet w największe święta tych biednych utyranych pracowników Radia Maryja, Telewizii Trwam itp.

panie Szymczak gratulacje za pomysłowośc to powinno zostać pana hasłem w następnych wyborach

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.