niedziela, 1 października 2023

Wiadomości

  • 14 komentarzy
  • 10879 wyświetleń

Obywatelski wniosek

Dziewięciu mieszkańców Grajewa złożyło do Starostwa Powiatowego wniosek z prośbą o podjęcie budowy boiska na placu znajdującym przy ul. 11 Listopada. Teren idealnie nadający się pod sportową inwestycję, od lat leży odłogiem nie wykorzystany.

”- zwracamy się z prośbą o zagospodarowanie terenu boiska znajdującego się na ul. 11 Listopada oraz przywrócenie jego funkcji rekreacyjno-sportowej, tak dla okolicznych szkół - w tym dla LO, jaki i młodzieży z całego miasta” – piszą w liście do radnych powiatu, mieszkańcy Grajewa.  

Od kilku lat pojawia się koncepcja budowy na ul. 11 Listopada stadionu dla Zespołu Szkół nr 1 w Grajewie. Niestety Starostwo dwukrotnie bezskutecznie ubiegało się o środki na ten cel. A jak przypominają radni powiatu - inwestycja jest kosztowna. Zagospodarowanie działki o pow. 40 na 60 metrów na boisko to wydatek rzędu kilkuset tys. zł.

- Zasięg zadania według różnych projektów wynosi od 260 do 340 tys. zł. Nie stać nas na to, natomiast mogę zapewnić, że będziemy o to zabiegać i dalej jest to w naszym projekcie - powiedział Jarosław Augustowski, starosta powiatu grajewskiego.


Adam Mazurek, e-Grajewo.pl

Komentarze (14)

A może tak w czynie społecznym coś zrobić.

Teren sprzedać IDEALNE DZIAŁKI POD BUDOWNICTWO MIESZKANIOWE. Ja kupie, ja kupię

Przepraszam a na co stać Starostwo w Grajewie??

Władze bez pomysłu,jeżeli chodz o te sprawy.Proszę popatrzeć w jakim są stanie boiska szkolne wszystkich szkół w Grajewie. Podobno , ale to podobno?.Czekacie na cud, że Świety Mikołaj porobi wam boiska z prawdziwego zdarzenia, wielofunkcyjne.W Grajewie to powstają nowe punkty,ale sprzedaży alkoholu.Jeżeli zainwestujemy w sport masowy,mniej wydamy na kuratorów.na policję, sądy ,więzienia, kardiologów,rehabilitację. Zawszy brakuje wam kasy ,może radni w mieście i powiecie zrezygnują z diet, chyba ,że jest to ich jedyne zródło dochodu to nie.
Proszę zrzekających się o wpisywanie. Wierzę ,że takie osoby są wsród radnych.
Wesołych Świąt.

Mądralo napisz jeden wnosek z EOG lub FN i zobaczę jaki ty mądry w piórze jesteś.

Czy z funduszy unijnych nie mozna było tego zrobić. Grajweo nie złożyło żadnego wniosku.Coś słabo staraja sie nasze władze.

Janusz weź się do roboty: www.eog.gov.pl

fajny pomysł a tak nawiązując do inwestycji w Grajewie to proszę o kosze na smieci, na wszystkich ulicach gdzie znajdują się domy jednorodzinne- nie ma ani jednego - to kaszmar

to jest śmieszne boisko za tyle pieniędzy proponowałbym wynająć dwa spychacze + dwa stary do wywożenia badziewia potem ziemi usypać posadzić trochę trawy i dać do użytku i dwie bramki!! nie wiem czy to by kosztowało 300 tys!! panie starosto trochę inwencji jak powiat nie stać a nie bajońskie kwoty wymyślać i się usprawiedliwość to co napisałem góra 10-20 tys by kosztowało i to za dużo ale należy wliczyć trawę bramki i jakieś ławeczki!!

Kilkaset tysiecy za wyrownanie terenu? Ewentualnie skoszenie trawy i usuniecie fragmentu fundamentu? Heh.

Pamietam czasy, gdy jeszcze uczylem sie w LO. Na przerwach, badz wagarach milo sie pilo wlasnie na tym murku, pod drzewkiem ;]

Mam dwie propozycje:
-sprawdzcie ile kosztuje ogrodzenie tego placu, które być musi ze względu na dzialki po sąsiedzku,
- ile kosztuje samo wsianie porządnej trawy i przygotowanie ziemi na , której wyrośnie- np. przy Hadesie
I już jest grubo ponad 100 tys złotych.

Myślę, że to fajny pomysł z tymi wnioskami mieszkańców do władz. Po pierwsze zaraz podchwycą to lokalne media .. i coś się rusza, jest debata, ludzie dają pomysły... a obok tego radni nie mogą przejść obojętnie. Ja proponuje włączyć ten plac pod rządowy program "Blisko boisko". Wszystkim czytelnikom - Wesołych Świąt !

Mądralo napisz jeden wnosek z EOG lub FN i zobaczę jaki ty mądry w piórze jesteś.

do internauty: przeczytaj choć trochę u źródła, bo mi wstyd jak tak się wysławiasz na temat projektów

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.