poniedziałek, 26 lutego 2024

Wiadomości

  • 5 komentarzy
  • 14533 wyświetleń

Obwodnica Grajewa do 2012?

Grajewo, 3.08.2007r.

Ruszyły rozmowy nad projektami obwodnic miasta Grajewo. Biuro projektowe, które w styczniu ubiegłego roku wygrało przetarg oraz GDDKiA będąca realizatorem, już prowadzą spotkania z przedstawicielami samorządów. Odbywają się konsultacje społeczne nad zaproponowanymi wariantami dróg. Z wielu kierunków potwierdza się jedno, najlepsze rozwiązanie, czyli wariant południowy dla drogi 61 i wariant zachodni drogi 65. Na spotkanie w UM Grajewo oprócz projektantów i drogowców przybyli przedstawiciele Starostwa, Miasta i Gminy Grajewo, zainteresowani samorządowcy z Prostek oraz reprezentanci przedsiębiorców.

Najbliższa realizacji jest budowa obwodnicy południowej. Znaczna jej część zostanie poprowadzona w granicach gminy Grajewo. Obwodnica rozpocznie się przed Popowem zjazdem z drogi 61 w kierunku Wojewodzina i Koszarówki, aby wrócić na trasę za Toczyłowem w kierunku Augustowa.

Jak informuje poseł K. Gwiazdowski inwestycja została wpisana do programu krajowego Infrastruktura i Ochrona Środowiska 2007 – 2013. Cieszy się On również, iż zgodne są stanowiska wielu stron, co do wariantów przebiegu obwodnic. Zapewnia też, że trwają intensywne prace nad porządkowaniem i tworzeniem przepisów tak, aby można było przystępować do budowy jak najszybciej, nie tylko ze względu na Euro 2012.

Właściciele terenów przez które zostanie poprowadzona obwodnica nie powinni narzekać na wysokość odszkodowań. Zazwyczaj wypłaty są zbliżone, a nawet większe niż ceny gruntów na wolnym rynku. Średnio za hektar trzeba dziś zapłacić ponad 9 tys. zł

e-Grajewo.pl

poniedziałek, 26 lutego 2024

Most nad Narwią przybliży nas do Warszawy

poniedziałek, 26 lutego 2024

Przechwycili blisko 19 ton nielegalnego tytoniu

Komentarze (5)

Porazajaco blyskawiczne tempo robot.
Skoro w calej Polsce wyglada to tak tragicznie, to juz wiem, dlaczego odebrane nam zostanie Euro2012 - impreza, ktora by mogla rozruszac ten sprochnialy kraj oraz przygnebionych takim stanem rzeczy ludzi.

K - optymizm to ty masz chyba wrodzony

wiara czyni cuda ale cudami nie da się żyć

hehehehe 9 tys za ha?? za taką cene to ziemia by rozchodziła się jak ciepłe bułeczki pośród rolników, otóż ceny gruntów zaczynają sie od 12-13 tys. za ha i sięgają nawet 25 tys, i wątpie w to czy osoby te niebędą narzekać jak to napisaliście w powyższym artykule

a czy sa jakies plany gdze bedze pszebiegac??????

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.