Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 12184 wyświetleń

Nowy zawód - mechatronik

Towarzystwo Wiedzy Powszechnej Oddział Regionalny w Łomży ogłasza nabór do Zaocznej Policealnej Szkoły dla Dorosłych, kształcącej w zawodzie mechatronik.
Mechatronik to połączenie elektronika i mechanika z kształceniem w takich dziedzinach jak automatyka i pneumatyka.

Szkoła mieści się w budynku Zespołu Szkół Zawodowych w Szczuczynie. Nauka trwa 2 lata. Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu w formie zjazdów sobotnio-niedzielnych.

Bliższych informacji udziela biuro TWP w Łomży ul. Mickiewicza 59, tel. 086 216 45 62.Mechatronika to nauka istniejąca na styku pięciu innych dziedzin wiedzy: mechaniki, elektroniki, informatyki, automatyki i robotyki.Reklama

Komentarze (6)

to sama teoria będzie, czy i zajęcia praktyczne?
jak praktyczne to ciekawe na czym?

do ??? skoro cię tak bardzo to interesuje zadzwoń na informację!!! Pozbędziesz sie problemu.

hehee tak jak w ełku :>

zajęcia praktyczne- wątpie, wyposażenie takiej pracowni jest bardzo kosztowne...z tego co wiem w Suwałkach Centrum Kształcenia Praktycznego posiada bardzo dobrą pracownię.

ninalezy krytykowac czego co dopiero powstaje pozatym mechatronika jest dosc szeroka dziedzina i nawet stosujac tak proste metody jak projektowanie komputerowe systemow automatyki albo nawet programowanie sprzetowe PLC wystarczy azeby nauczyc sie tworzyc systemy automatyki przemyslowej oparte na powszechnie stosowanych dzis sterownikah siemensa i nietrzeba miec odrazu pracowni za milion zlotych i specjalistycznego sprzetu za drogi milion zeby nauczyc twozyc systemy zasilane pradem i powietrzem sprezonym bo wlasnie na tym polega ta nauka na zaprojektowaniu i wdrozeniu systemu w produkcii a jezeli ktos chce potrafi nawet na zwyklym domowym pececie wykonac sterownik kilkudziesieciu serwomechanizmow i niemusi byc strasznym elektronikiem azeby polaczyc kilkamostkow H w jedna kupe ......

Jeśli taka ma być ta szkoła jak pisze "HARON" no to tylko się zapisać... Pogratulować pomysłu :)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.