sobota, 29 stycznia 2022

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 10490 wyświetleń

Nowoczesna pracownia PG3

W ramach Projektu ,,Pracownie Komputerowe dla szkół - 2006”, realizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego Publiczne Gimnazjum nr 3 w Grajewie wzbogaciło się o nowoczesną pracownię.

Znajduje się w niej 10 stanowisk komputerowych dla uczniów (jednostka centralna z monitorem) wraz z oprogramowaniem podstawowym (system operacyjny-Microsoft Windows XP Professional SP2, pakiet biurowy- Office Professional 2007), serwer dla pracowni wraz z monitorem i systemem sieciowym, drukarka sieciowa, skaner, wideoprojektor, komputer przenośny, urządzenia sieciowe i budowa sieci oraz komplet oprogramowania edukacyjnego.

Tak nowoczesny sprzęt:
- umożliwia realizację zadań naszej szkoły wynikających z nauczania informatyki i innych przedmiotów,
- przygotowuje uczniów do życia w globalnym społeczeństwie informacji,
- stwarza możliwość pomocy w integrowaniu uczniów,
- wyrównuje szanse edukacyjne i podnosi jakość edukacji,
- pozwala  na wykorzystanie pracowni dla potrzeb uczniów i działań w środowisku lokalnym,
- promuje wykorzystanie technologii informacyjnej w nauczaniu innych przedmiotów.

Dzięki nowoczesnej pracowni w szkole odbywają się ciekawe zajęcia z wykorzystaniem technologii informacyjnej. Ostatnio Alicja Muczyńska - nauczycielka matematki wraz z opiekunem Ryszardem Baranowskim przeprowadziła w kl. IIIA otwartą lekcję matematyki ,,Zaczarowany świat symetrii”.

e-Grajewo.pl

Komentarze (2)

heh, ja skonczylam juz ta szkole to dali komputery :( czemu nie wczesniej? ;P

wczesniej to zbierali na komputery ;) dlatego nie bylo ;)
Ale uwazam ze w gimnazjum (tym przy SP2) maja lepszy sprzet komputerowy. Monitory MAC z umieszonymi twarym, karta, pamiecia, .... i reszta sprzetu .... wszystko w jednym monitorze - plaskim monitorze. Zero zawaliska jedynie monitorek

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.