Wiadomości

  • 9 komentarzy
  • 19396 wyświetleń

Nowe pracownie RTG i TK

Już niedługo pacjenci grajewskiego szpitala będą mogli zrobić badania na nowych urządzeniach rentgenowskich.

Szpital w Grajewie ma nową pracownię rentgenowską oraz pracownię tomografii komputerowej (TK). Nowoczesne urządzenia oraz remont gabinetu rentgenowskiego kosztowały razem ponad milion złotych.

Pracownia TK już pracuje. Pacjenci Szpitala Ogólnego w Grajewie – wszystkie badania wykonują bezpłatnie. Pozostałe osoby mogą wykonać badanie z wykorzystaniem tomografu komputerowego odpłatnie. Natomiast nowa pracownia RTG (urządzenia cyfrowe) czeka na ostatnie ustalenia z WSSE Białystok. Do tego czasu wszystkie badania wykonywane są na bieżąco na dotychczasowych aparatach analogowych.

Uroczyste otwarcie pracowni nastąpiło w piątek 20 listopada 2009 roku. Dyrektor szpitala  Grzegorz Dembski podkreślał jak duże znaczenie ma dla niego dzisiejszy dzień. Dziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania nowych pracowni. -  „Jestem pewien, że wpłynie to na poprawę pracy lekarzy i techników rtg oraz znacznie zwiększy dostęp i bezpieczeństwo pacjentów. 
Powstanie nowych pracowni RTG i TK to efekt porozumienia, jakie Szpital zawarł z samorządami powiatu grajewskiego oraz NZOZ Ekolex. Gościem honorowym był wiceminister zdrowia Cezary Rzemyk.

 (fot.e-Grajewo.pl)

Źródła finansowania pracowni RTG

10.000.00 zł - pomoc finansowa z budżetu Gminy Wąsosz
20.000.00 zł - pomoc finansowa z budżetu Gminy Grajewo
116.000.00 zł - pomoc finansowa z budżetu Miasta Grajewo
10.000.00 zł - pomoc finansowa z budżetu Gminy Radziłów
5.000.00 zł - pomoc finansowa z budżetu Gminy Rajgród
10.000.00 zł - pomoc finansowa z budżetu Gminy Szczuczyn
122.000.00 zł - środki własne Powiatu Grajewskiego

10.000.00 zł - darowizna pieniężna (pomoc finansowa ze Spółdzielni Mleczarskiej MLEKPOL w Grajewie)

372,37 zł - środki własne szpitala

 

Tomografia komputerowa, TK (ang. Computed Tomography – CT) jest rodzajem tomografii rentgenowskiej, metodą diagnostyczną pozwalającą na uzyskanie obrazów tomograficznych (przekrojów) badanego obiektu. Tomografia komputerowa jest szeroko wykorzystywana w medycynie. Cena podstawowego badania np. TK głowy kosztuje około 220,00 zł.

 

Komentarze (9)

ulala! Pięknie i pozdrawiam panią Stenię!!!

Super! Jestem pod wrażeniem :)

Czy z tomografii będą mogli korzystać wszyscy w ramach ubezpieczenia czy tylko wybrańcy, a reszta będzie musiała płacić lub czekac w bardzo długich kolejkach?

Cz bezpłatne będą badania - w jakich dniach będą badania się odbywały?

brawo grajewianka to samo chciałem napisać

A moze ktoś wie jaki wkład miał tą modernizację Piorunek ?

wreszcie już nie będą nas bombardować starym rengenem.... WRESZCIE coś optymistycznego

Wszystko ładnie wygląda.Tylko dla czego ja muszę leczyć się w Białymstoku??? .Gdzie są specjalići??

a po co takie urządzenia ,jeżeli to i tak "lekarz" decyduje czy chory jest chory -wypowiedz lekarza orzecznika na łamach współczesnej- do łysego specjaliści wyjechali za granicę nie mogąc się pogodzić z chorobą słuzby zdrowia

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.