sobota, 28 maja 2022

Kraj

Nowe Inwestycje w turystykę

Podlaska turystyka: inwestycje warte prawie 90 mln zł, ponad 100 miejsc pracy

Suwałki, Augustów, Białowieża – to kilka z atrakcyjnych zakątków naszego województwa, gdzie powstaną hotele i ośrodki turystyczne.

Trzy hotele w Suwałkach, pensjonat i restauracja nad jeziorami, rozbudowa centrum wypoczynkowego, nowatorski produkt turystyczny "Gliniana Wioska" to inwestycje, które powstana dzieki dofinansowaniu w ramach działania 3.2 RPOWP.

Zwracam uwagę na to jak wielu przedsiębiorców z branży turystycznej chce inwestować w Suwałkach. To swoiste odrodzenie Suwałk na turystycznej mapie Województwa. Warto dzisiaj w tym miejscu inwestować - powiedział Marszałek Województwa Podlaskiego podczas konferencji dotyczącej rozstrzygnięciu konkursu

9 inwestycji uzyskało pozytywną ocenę merytoryczną w zakończonym konkursie w ramach działania 3.2. Wsparcie inwestycyjne przedsiębiorstw z branży turystycznej. Łączne dofinansowanie tych projektów sięga prawie 26 mln zł. Ostateczną decyzję o dofinansowaniu projektów podejmie zarząd województwa.

Realizacja przedsięwzięć, które mają szansę na wsparcie, oznacza z jednej strony prawie 500 nowych miejsc noclegowych. Zdecydowana większość to obiekty o standardzie 3 – gwiazdkowym. Położone będą w rejonach, gdzie turystyka jest lub ma szansę stać się jednym z najważniejszych czynników rozwoju (zgodnie z klasyfikacją opartą na „Programie rozwoju turystyki i zagospodarowania turystycznego województwa podlaskiego w latach 2010 – 2015”). Z drugiej strony, dzięki tym inwestycjom powstaną 103 nowe miejsca pracy dla mieszkańców województwa podlaskiego.

Środki z Regionalnego Programu Operacyjnego wspierają budowę nowoczesnej bazy noclegowej, a tym samym rozwój naszego województwa jako atrakcyjnego kierunku turystycznego. Dotychczas dofinansowanie uzyskały 24 inwestycje. Ich łączna wartość to 192 mln zł (z czego dotacje z RPO sięgają 64,4 mln zł). Nowe obiekty to praca dla 277 osób i ponad 1,1 tys. miejsc noclegowych.

Zarząd województwa zdecydował ponadto, że 6,5 mln euro z premii Krajowej Rezerwy Wykonania zasili pulę na dofinansowanie inwestycji w bazę noclegową.

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.