wtorek, 18 czerwca 2024

Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 12851 wyświetleń

Nowa stołówka w ZSM nr 1

Grajewo, 16.10.2006r.
Uroczyste otwarcie stołówki w Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Grajewie

W 2002 roku dyrektor szkoły Dariusz Latarowski wystąpił z wnioskiem do Burmistrza Miasta Grajewo i Rady Miasta o budowę stołówki, kuchni i zaplecza kuchenno - socjalnego przy Zespole Szkół Miejskich nr l w Grajewie. W związku z tym Burmistrz Miasta upoważnił Dyrektora Dariusza Latarowskiego do opracowania dokumentacji projektowej na w/w zadanie (przeprowadzenie procedury przetargowej, zlecenie i odbiór dokumentacji). Inwestycja została rozpoczęta w październiku 2004r. Praca przy realizacji w/w zadania przebiegała w III etapach:
- w I etapie wykonano: roboty rozbiórkowe i demontażowe, roboty ziemne, ławy i ściany fundamentowe, elementy konstrukcyjne, stropy, ściany zewnętrzne i wewnętrzne oraz stolarkę okienną i drzwiową (stan surowy zamknięty). Prace te wykonano w terminie od 01.10.2004r do 30.11.2004r. Na w/w zadanie zostały pozyskane środki z Urzędu Marszałkowskiego na rok 2004 i Urzędu Miasta Grajewo o wartości: 430 629,04 zł.
· w II etapie wykonano: podłoża i posadzki, tynki zewnętrzne i wewnętrzne, okładziny, instalacje elektryczne, wodno-kanalizacyjne, centralnego ogrzewania, wentylacji mechanicznej. Zadanie zostało wykonane w terminie od 16.01. - 14.06.2006r. Środki na ten cel przelał Urząd Miasta - była to kwota: 455 555,49zł.
- III etap dotyczył wyposażenia kuchni, stołówki oraz zaplecza socjalnego i zakupu zastawy  stołowej,  windy  towarowej,  przepierzenia  składanego,   podnośnika platformowego     oraz     montaż     i     uruchomienie     urządzeń     wraz z przeszkoleniem personelu co do ich obsługi. Decyzją Rady Miasta na zadanie inwestycyjne zostały pozyskane środki z Urzędu Miasta Grajewo. Prace te rozpoczęły się 01.08.2006r. a zostały zakończone pod koniec września bieżącego roku. Wartość inwestycji szacuje się na kwotę: 1 180 934,75 zł.
Nowa stołówka będzie służyć nie tylko uczniom  tej szkoły ale i społeczności grajewskiej.

Część artystyczną w wykonaniu młodych aktorów została przygotowana pod kierunkiem nauczycielek opiekunek Szkolnego Koła PCK.
e-Grajewo.pl

Komentarze (8)

no no gratulacje dla ZSM 1 ;) a szczegolnie dla dyrektora bez niego nic by nie bylo :) gratulujemy tak dobrej inwestycji brawo ;d;d

Bardzo fajne i użyteczne przedsięwzięcie, będzie służylo przede wszsytkim uczniom, ale i spłeczności lokalnej.
Gratulacje Darku i dalszych sukcesów!

Naprawde super inwestycia!!!!!!!!!!!!
Wyrazy uznania dla Pana dyrektora Dariusza Latarowskiego.
Ten czlowiek wie co robi, Dlatego jest dyrektorem tej szkoly.
ZSM 1 najlepsze w Grajewie.
Mam nadzieje ze ta szkola bedzie wizytowka wszystkich szkoł w Grajewie.
czekamy na dalsze pomysly a także sukcesy.

Pozdrwaiam!!!!

no się postarali bardzo mi sie podoba ta stołówka

Teraz tyle osob sie zapisuje na obiady wreszcie cos dobrego Brawo!!

Jestem tegoroczna absolwentka ZSM 1 i chcialam bardzo pogratulowac Panu Dyrektorowi tego wszystkiego co osiagnal do tej pory w "naszej" szkole i wierze ze nie poprzestanie na tym:) Nigdy sie nie spotkalam z tak cudownym czlowiekiem...potrafil pomoc rozwiazac uczniom kazdy problem a kiedy bylo trzeba potrafil postawic do pionu:) jeszcze raz gratuluje

haaa i bedzie w koncu spoko miejscowa do jedzenia tychże obiadexów

W koncu ktos mysli nie tylko o sobie.Panie Dyrektorze-wyrazy uznania.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.