Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 16078 wyświetleń

"Nowa Ruda" k/Grajewa

29 działek przeznaczonych pod działalność gospodarczą oraz budownictwo mieszkaniowe w Rudzie zakupili w ostatnich dwóch latach prywatni właściciele. Zdaniem urzędników z Gminy Grajewo nowi mieszkańcy i nowe podmioty gospodarcze to duża szansa na rozwój

Historia budowy osiedla domków jednorodzinnych w Rudzie rozpoczęła się na przełomie lutego i marca 2004 r., wówczas to Urząd Gminy w Grajewie ogłosił pierwszy przetarg na sprzedaż 10 działek. Do końca tego roku sprzedano w sumie 12 działek. W 2005 r. odbyły się cztery przetargi, w których łącznie sprzedano 15 działek. Dwie ostatnie działki znalazły swoich właścicieli w kwietniu br.

Główną zaletą kupna działki od gminy Grajewo oprócz dobrej lokalizacji, była niska cena za mkw. ziemi. Średnia cena działki przeznaczonej na prowadzenie działalności gospodarczej wyniosła 13,73 zł / mkw. , natomiast za ziemię pod budownictwo mieszkaniowe wraz z prowadzeniem usług nieuciążliwych płacono średnio 8,87 zł / mkw.

Nowo powstające osiedle nie będzie miało nazwy, ponieważ uchwałą Rady Gminy Grajewo  z dnia 30 grudnia 2004 r. nadano nazwy ulicom na terenie wsi Ruda, także dla ulic przy nowo powstałym kompleksie budowlanym.

Z nowych mieszkańców gminy Grajewo oraz perspektywy jakie niosą za sobą podmioty gospodarcze cieszy się wójt Stanisław Szleter.

- Bardzo mnie cieszy, że w większości mieszkańcy Grajewa postanowili zostać mieszkańcami gminy Grajewo – powiedział wójt Gminy Grajewo.

Komentarz:

Od czego są samorządowcy ?

Opracowanie planu zagospodarowania przestrzennego, odpowiednio atrakcyjna wycena gruntów, ogłoszenie i przeprowadzenie przetargów – to wszystko zrobiono w Urzędzie Gminy w Grajewie. Efektem pracy gminnych urzędników jest szansa na rozwój Rudy. 29 nowych podmiotów, z czego część to podmioty gospodarcze muszą pozytywnie wpłynąć na krajobraz wsi, zarówno ten społeczny, jak i ekonomiczny.    


Adam Mazurek, e-Grajewo.pl

Komentarze (6)

Szybciej "Stare Grajewo" obok Nowej Rudy

Wszyscy pobudują sie w Rudzie bo Grajewo nie ma gospodarza.

Teraz budowa, a potem wypoczynek na dalsze lata!
Przynajmniej będzie kultura od strony ulicy, przyjemny widok zamiast krzewów. Osobiście cieszy mnie ten widok budujących się tam ludzi, starajacych się w swoim zakresie o wiele robót.
Pochwała i optymizm dla mieszkańców nowego osiedla w Rudzie!

Karolka

Brawa dla Wójta! To jest czlowiek, który ma dobrych doradców i widac efekty jego pracy. Drodzy urzednicy bierzcie przykład . Może tak coś w mieści przydałoby sie zrobić jakąś drogę czy chodnik

drogi to w grajewie mogli by ponaprawiac ... dalej dziura na dziurze... az zawieszenie se kiedys urwe i beda jaja... odszkodowania bede sie domagal a co...

Starosta nie powinien cieszyć się . W końcu i tak bedzie osiedle Ruda w Grajewie

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.