czwartek, 11 sierpnia 2022

Szczuczyn

  • 1 komentarzy
  • 2675 wyświetleń

Nowa Rada Młodzieżowa

Pełni rolę reprezentacji młodzieży na terenie Gminy Szczuczyn, ma na celu uwrażliwienie władz samorządowych na potrzeby młodych mieszkańców, ma prawo przedstawiania Radzie Miejskiej i Burmistrzowi opinii we wszystkich sprawach dotyczących funkcjonowania samorządu lokalnego, a w szczególności w sprawach dotyczących młodzieży, prowadzi działania na rzecz ochrony praw i godności ucznia a także działania na rzecz integracji środowisk młodzieżowych -  to tylko nieliczne z zadań Młodzieżowej Rady Miejskiej w Szczuczynie. 

 

15 przedstawicieli młodzieży z Gminy Szczuczyn już oficjalnie rozpoczęło swoją działalność. Podczas sesji inaugurującej dokonano wyboru członków Prezydium. 

 

Wolą ogółu Przewodniczącą Młodzieżowej Rady została Julia Trzonkowska, Wiceprzewodniczącym - Kacper Zarzecki, a Sekretarzem Bartłomiej Chmielewski. Szeregi Młodzieżowej Rady zasilają także Beata Berć, Julia Chmielewska, Anna Maria Gede, Hubert Chmielewski, Szymon Załuska, Hanna Koniecko, Lena Skrodzka, Julia Gede, Emilia Milewska, Jakub Żebrowski, Anna Orłowska oraz Julia Korzeniecka.

 

Kadencja Rady trwać będzie 2 lata i liczona jest od daty pierwszego posiedzenia. Mamy nadzieję, że zapału i pomysłów Młodym nie zabraknie, a kreatywność przyniesie wiele nowego. 

***

Uchwałą nr XLII/329/22 Rady Miasta Grajewo z dnia 30 marca 2022 r. została uchylona uchwała w sprawie wyrażenia zgody na powołanie Młodzieżowej Rady Miasta Grajewo oraz nadania jej Statutu. Uchwała wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Podlaskiego.

 

poniedziałek, 8 sierpnia 2022

Aleja Pamięci w Szczuczynie

Komentarze (1)

To może ta rada będzie na tyle miała wyobraźni i weźmie pod "oko" wywóz śmieci przegłosuje na korzyść mieszkańców ten wywóz śmieć z 1 razu na miesiąc na 2 razy w miesiącu. Po co 2 razy na miesiąc plastiki i szkło odbierać a mieszane tylko raz? Zaraz ciepło będzie, lato i smród od zmieszanych śmieci na całe miasto.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.