sobota, 29 stycznia 2022

Wiadomości

  • 10 komentarzy
  • 21161 wyświetleń

Nowa Komenda Policji

          W 2008 roku planowane jest rozpoczęcie budowy nowej Komendy Powiatowej Policji w Grajewie, w skład której wejdzie m.in. budynek administracyjny ze strzelnicą pistoletową, budynki garażowe oraz budynek warsztatowy z myjnią dla samochodów. Nowe obiekty KPP położone będą przy ul. Wojska Polskiego, w sąsiedztwie obecnej Komendy Straży Pożarnej. Budynek główny komendy zajmować będzie 3611.82 m2 powierzchni. Dla porównania obecnie powierzchnia budynku administracyjnego KPP zajmuje 1.115,3 m2. Będzie to obiekt spełniający najnowsze standardy europejskie. Budynek główny zaprojektowano w kształcie litery U, jako 3-kondygnacyjny z poddaszem użytkowym i pełnym podpiwniczeniem.          
          Zaprojektowano 42 metrowy holl ze stanowiskiem recepcyjnym oraz specjalne pomieszczenia przyjęć interesantów, aby zapewnić komfort osobom zgłaszającym się do KPP. Przewidziany jest też odrębny parking dla zgłaszających się oraz wejście do bufetu gastronomicznego z zewnętrznej strony budynku.  
          Nowa komenda wyposażona będzie m.in. w nowoczesne stanowisko kierowania, ponad 225 metrową salę konferencyjną z izbą pamięci,  niebieski pokój właściwy i niebieski pokój oczekiwań, gdzie w komfortowych warunkach będą się mogły odbywać przesłuchania osób będących ofiarami przemocy. Przewidziane są ponadto nowoczesne pomieszczenia dla osób zatrzymanych spełniające wszelkie wymogi bezpieczeństwa. 
         
          Jak potwierdza Komendant KPP Grajewo Ireneusz Gliniecki - Atutem nowej komendy będzie strzelnica szkoleniowa dla policjantów oraz sala do treningu siłowego. Mamy nadzieję, że nowoczesne pomieszczenia o wysokich standardach technicznych przyczynią się do poprawy warunków pracy policjantów, którzy będą mogli lepiej i wygodniej wypełniać swoje obowiązki służbowe służąc mieszkańcom naszego powiatu.
KPP, e-Grajewo.pl

piątek, 28 stycznia 2022

Echa sesji Rady Miasta

piątek, 28 stycznia 2022

Rekrutacja do przedszkoli

Komentarze (10)

a gdzie to bedzie w ktorym miejscu

masz napisane :"Nowe obiekty KPP położone będą przy ul. Wojska Polskiego, w sąsiedztwie obecnej Komendy Straży Pożarnej."

to widac gdzie edzie na wojska polskiego przy strazy pozarnej ...

Bardzo dobrze

Bardzo dobrze, że powstanie w Grajewie tak nowoczesny obiekt, w którym będzie sie mieściła Policja. Bo tak naprawdę rzeczywiście obecny budynek Policji jest zbyt mały i słabo wyposażony.

I to mi się podoba.Tylko mam nadzieje,że nie zapomno o interesantach i zrobią wreszcie parking dla aut interesantów.Bo teraz to na drzewie tylko mozna tam zaparkować.A wiadomo,że jak ktoś coś ma to nie zostawi auta 2km. dalej i będzie biegł

Nareszcie!!! Zasługujecie na lepsze warunki,tylko szkoda że nie wszyscy tego obiektu doczekali :(.Zycze miłej pracy :)

tylko kto tam bedzie pracowa????

w końcu może ruszy ten obiekt nie tylko na papierze i w opisach informacyjnych potrzebne to miastu i regionowi jak to rusz.y to bedzie wizytowka dla Grajewa

Jaki wal tylko pozytywne opinie jak wystawilem negatywna to nawet sie nie pojawila ta pewnie tez sie nie pojawi komunisci manipuluja ehh ten kraj nigdy sie nie zmieni

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.