Kraj

  • 1 komentarzy
  • 696 wyświetleń

Niemcy: krwawa seria

 Wybuch w restauracji, atak maczetą, strzelanina w markecie

W zamachu bombowym, do którego doszło w niedzielę w restauracji w Ansbach w pobliżu Norymbergi 12 osób odniosło rany, a zamachowiec–samobójca poniósł śmierć – poinformowała rzeczniczka bawarskiego ministerstwa spraw wewnętrznych.

"Stan trzech osób jest poważny" – zaznaczyła. "Policja ewakuowała ponad 2 tys. uczestników festiwalu muzycznego, który odbywał się w pobliżu" – powiedziała.

"Eksplozja była rezultatem świadomego działania, ponieważ doszło do niej tuż przy wyjściu na teren, gdzie miał miejsce festiwal muzyczny" – uważa burmistrz Ansbach Carda Seideil.

Do eksplozji doszło zaledwie w kilka godzin po niedzielnym zabójstwie obywatelki polskiej w Reutlingen w Badenii-Wirtembergii.

Dwa dni temu, również w Bawarii, doszło do strzelaniny w Monachium, w której 18-letni szaleniec zastrzelił dziewięć osób, ranił 35 osób, a następnie popełnił samobójstwo. 

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny PAP
wk/Kurier PAP

Komentarze (1)

Niemcy tłumaczą to chorobami psychicznymi morderców( Merkel tłumaczy),ale o dziwo na w/w chorobę, przez którą zabijani są niewinni ludzie,chorują tylko wyznawcy islamu.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.