Kraj

  • 5 komentarzy
  • 1592 wyświetleń

Nielegalny połów ryb

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o kłusownictwo rybne. Funkcjonariusze zabezpieczyli także używane do tego niedozwolone narzędzia. Teraz postępowaniem 23 i 29-latka zajmie się sąd.

Policjanci otrzymali sygnał o ujawnieniu osób podejrzewanych o kłusownictwo wodne na rzece Narew w pobliżu miejscowości Strabla. Na miejscu funkcjonariusze zastali przedstawicieli Społecznej Straży Rybackiej oraz dwóch mężczyzn w wieku 23 oraz 29 lat, przy których zabezpieczone zostały narzędzia służące do nielegalnego połowu ryb, m.in. wędki wraz z hakami służącymi do łapania ryb metodą „na szarpaka”. Jak się okazało, mężczyźni zdążyli już złapać dwa leszcze oraz szczupaka. 23 oraz 29-latek zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Dzisiaj usłyszą zarzut połowu ryb wbrew przepisom ustawy. Następnie ich postępowaniem zajmie się sąd. Za popełnione przestępstwo mężczyznom grozi grzywna, a nawet kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

źródło – oficer prasowy KPP w Bielsku Podlaskim

Komentarze (5)

Za takie przestępstwa w Krainie bezprawia winna byc kara chłosty a nie sąd> A jaki tam sąd - jakiś tam sędzia / baba czy chłop / na kacu wyda orzeczenie jak na przestępców co :"ukradli jakoby ksieżyc"- cóz takie mamy prawo!

jaja sobie robią już nie maja co robić kare finansowa dać wędki oddać i się wziąć za tych co sieciami i prądem kłusują

a klusownik z bogusz to na legalu,siatke oddali?

A kto wziął te ryby...Pytanie...

Wartość 5 zł szok.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.