poniedziałek, 24 czerwca 2024

Kraj

Nielegalny alkohol i papierosy

Zambrowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Posterunku Policji w Rutkach ujawnili blisko 2000 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy i blisko 150 litrów nielegalnego alkoholu u przebywającego na terenie Rutek 55 letniego mieszkańca Warszawy. Teraz właściciel zabezpieczonego towaru za swoje postępowanie odpowie przed Sądem.

W piątek policjanci Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie wspólnie z funkcjonariuszami Posterunku Policji w Rutkach w ramach wykonywanych czynności służbowych zapukali do drzwi jednego z domów jednorodzinnych na terenie gminy Rutki. Z ustaleń mundurowych wynikało, że przebywający tam mężczyzna – mieszkaniec Warszawy posiada nielegalne papierosy i alkohol. Przypuszczenia funkcjonariuszy okazały się trafne. Po sprawdzeniu mieszkania 55 latka ujawnili blisko 2000 paczek papierosów różnych marek oraz blisko 150 litrów nielegalnego alkoholu bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wprowadzenie ich na rynek naraziłoby Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 35 tysięcy złotych z tytułu niezapłaconych podatków. Zabezpieczona została również aparatura służąca do rozlewania, kapslowania i banderolowania alkoholu. Teraz 55-letni mieszkaniec stolicy za swoje postępowanie odpowie przed Sądem. – oficer prasowy KPP w Zambrowie

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.