sobota, 28 maja 2022

Kraj

Nielegalne automaty do gier

Zabezpieczyli nielegalne automaty do gier oraz płyty i komputer z pirackim oprogramowaniem

Policjanci dw. z przestępczością gospodarczą ustalili, że w jednym z lokali działają dwa nielegalne automaty hazardowe.  W wyniku podjętych działań wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego zabezpieczyli dwie maszyny. Ich użytkownik, 22-letni mężczyzna, został zatrzymany. Oprócz tego policjanci zabezpieczyli łącznie 52 płyty i komputer z nielegalnym oprogramowaniem oraz przerobioną konsolę do gier umożliwiającą odtwarzanie pirackich programów. Przedmioty należały do 22-latka oraz jego 23-letniego znajomego. Teraz mężczyźni odpowiedzą przed sądem za kradzież programów komuterowych. Grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto Urząd Celny prowadzi odrębne postępowanie w sprawie nielegalnego udostępniania automatów klientom i czerpania z tego zysków na podstawie przepisów kodeksu karno-skarbowego.*

Policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą z ełckiej komendy ustalili, że w jednym z lokali na ternie gminy Prostki nielegalnie udostępniania się klientom  dwa automaty do gier losowych o niskich wygranych w celu czerpania zysków. Wspólna akcja policjantów z funkcjonariuszami Urzędu Celnego Sekcji Dozoru doprowadziła do zabezpieczenia dwóch maszyn. 22-letni użytkownik automatów został zatrzymany. Ponadto w wyniku dalszych czynności policjanci zabezpieczyli 52 płyty i komputer z nielegalnym programowaniem oraz przerobioną konsolę do gier umożliwiającą odtwarzanie pirackich programów.
Przedmioty te znaleziono w miejscu prowadzenia nielegalnej działalności oraz  mieszkaniach 22-latka i jego 23-letniego znajomego.

Teraz 22-latek i 23-latek odpowiedzą za kradzież programów komputerowych. Każdemu z nich grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Ponadto Urząd Celny prowadzi odrębne postępowanie na podstawie przepisów kodeksu karno-skarbowego w sprawie nielegalnego udostępniania automatów klientom i czerpania z tego zysków.

KPP w Ełku

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.