środa, 17 kwietnia 2024

Kraj

  • 2 komentarzy
  • 1513 wyświetleń

Niebezpieczna prędkość

92 skontrolowanych kierowców, z których aż 87 jechało zbyt szybko. To wyniki wczorajszej akcji podlaskiej drogówki na krajowej 8, 19 i 65.

Radary, fotoradary, nieoznakowane radiowozy z videorejestratorami, służbowe motocykle oraz urządzenia do badania stanu trzeźwości kierowców – tak wczoraj policjanci podlaskiej drogówki wspólnie z inspektorami transportu drogowego oraz strażnikami miejskimi przeprowadzili działania „Prędkość”. W ciągu ośmiu godzin akcji na krajowej 8, 19 i 65 funkcjonariusze skontrolowali 92 pojazdy. W aż 87 przypadkach okazało się, że kierowcy jechali zbyt szybko. Drugie najczęstsze przewinienie jakiego dopuszczali się kierujący to nieprawidłowe wyprzedzanie. Niechlubnym rekordzistą okazał się 35-letni mieszkaniec Gródka jadący toyotą. Czujne oko fotoradaru zarejestrowało jak pędził 157 km/h na dozwolonym ograniczeniu do 90 km/h. 23-letni mieszkaniec Białegostoku motocyklem honda jechał 89 km/h, w miejscu gdzie należało jechać 40.

Z policyjnych statystyk wynika, że nadmierna lub niedostosowana do warunków drogowych prędkość to wciąż najpoważniejsza przyczyna wypadków, często tragicznych. Dlatego też podobne akcje będą kontynuowane w przyszłości. -  www.podlaska.policja.gov.pl  


Komentarze (2)

bardzo dobrze ,popieram taką akcję .jestem kierowcą i aż strach czasami gdy widzę jak jeżdzi młodzież.najgorzej jest na trasie grajewo -rajgród.więcej policji.

Nam potrzeba dobrych dróg a nie policji i fotoradarów. W całej Europie nie ma w tak fatalnym stanie gróg jak w naszym "pięknym" kraju. Przy takich koleinach i dziurach to najlepiej wcale nie jeździć, bo szkoda aut. Jak zrobicie drogi, normalne zjazdy dla skręcających i bandy przy lasach to zniknie problem niebezpiecznej prędkości.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.