czwartek, 7 grudnia 2023

Wiadomości

  • 12 komentarzy
  • 11171 wyświetleń

Nie ma pracy dla skazanych ?

Sąd Rejonowy w Grajewie skierował 30 skazanych do Powiatu Grajewskiego na odbycie prac społecznie użytecznych. Problem w tym, że powiat jest w stanie zorganizować tylko jedno miejsce pracy.
 
Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 23 marca 2004 r. "W sprawie podmiotów, w których jest wykonywana kara ograniczenia wolności oraz praca społecznie użyteczna" prezes sądu rejonowego sporządza do końca 31 stycznia opinię dotyczącą potrzeb w zakresie wykonywania pracy przez skazanych oraz przesyła ją właściwemu organowi samorządu terytorialnego.

Miasto, gmina lub powiat oprócz zorganizowania miejsca pracy muszą zapewnić skazanemu m.in. badania lekarskie, odzież roboczą, ubezpieczenie oraz zapoznać z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy.

W tym roku Sąd Rejonowy w Grajewie skierował do powiatu 30 skazanych. Każdy z nich ma do odpracowania 120 godzin. Już wiadomo, że powiatowi urzędnicy będą wstanie zorganizować pracę tylko dla jednego skazanego.

- Jeden skazany zostanie skierowany do pracy w Zarządzie Dróg Powiatowych. Na więcej nie możemy sobie pozwolić, z różnych przyczyn. Co roku mamy z tym problem, gdyż niezwykle ciężko jest znaleźć sensowne zajęcia dla skazanego, który często jest bez zawodu - poinformował Mariusz Wojciechowski, sekretarz Starostwa Powiatowego w Grajewie.


Sonda:
Gdzie powinni pracować skazani ?


Adam Mazurek, e-Grajewo.pl

czwartek, 7 grudnia 2023

Grajewo. Konsultacje społeczne

Komentarze (12)

Dać pomarańczową kamizelkę i miotlę i niech lata po mieście.

odśnieżanie, zbieranie liści, sprzątanie lasu, parku, alejek, sadzenie drzew, porządkowanie nieużytków (w byłych koszarach), opieka nad niepełnosprawnymi, a przede wszystkim praca na cele społeczne i próba naprawy tego za co zostali skazani.

nie a pracy ? łopatę w rękę i śnieg odgarniać, latem chodniki i ulice zamitać. Myślę, że ZWiK oraz PUK znajdą dekikwentom zajęcie. Przecież Grajewo to jedno z najbrudniejszych miast regionie.

bardzo prostackie rozumowanie. A co z tymi, którzu pracuja w pomarńczowycha kamizelkach bez wyroku ?

"skazany czesto jest bez zawodu" ludzie to nie te czasu nie jeden sakzany jest lepiej wyedukowany niz my wszyscy....moze waro pozanc srodowisko skazanych a potem glupoty pisac...

nooo przy obecnej pogodzie to ten mokry snieg mozna by było odsniezac bo isc nie da rady... spodnie całe mokre i w butach tez kałuże nie ma jak ominąc.. zawsze sie robota znajdzie.. jak to sie mowi: dla chcącego nic trudnego :P:)

NIE MA PRACY ???? - no tak - to proste - w naszym mieście wszystko lśni! Jest czysto, wszystko jest OK - po prostu NIC nie trzeba już robić - zwłaszcza gdy się siedzi w starostwie za biurkiem.

Tę kamizekę i miotłe musiałbys komuś zabrać najpierw. Praca dzis to przywilej więc moze dajmy ją tym którzy potrzebują. a co do skazanego zanim zacznie on pracować najpierw trzeba na niego wydac szkolenie badania ubranie etc. a jesli komuś zalezy na pracy pójdzie we własnych starych spodniach i butach. i nie piszcie ze ludzie są leniwi bo nie sztuką jest ogół przypisac do jednego schematu. napewno kazdy zna kogoś kto by chciał pracować a jednak z jakichś przyczyn nie moze tej pracy dostać . i komu byscie ją dali?? skazańcowi który ją odwali zeby tylko swoje "odpękać"??.......

Zakład wysłał mnie na kurs palacza CO.Chcąc pracować musiałem zapłacić z własnej kieszeni i nikogo to nie interesowało.A im jeszcze takie udogodnienia?jeszcze się wybiera pracę , i to nie byle jaką bo szanowny pan się obrazi ! GłUPOTA!!!

W naszym kraju jest wszystko mozliwe ale bez przesady.Do zamiatania ulicy cgyba nikogo nie trzeba przeskalac to jakis absurd.A to ze skazani niemaja gdzie pracowac to tez jest dlamnie szmieszne,zima sniegu po kolana na niekturych ulicach latem duzo piachu a jesienia lisci kupa a tu ktos mowi ze niema pracy.
A to do urzednikow wyjdzcie tylko na miasto i zobaczcie cy w naszym miescie niema dla skazanych pracy.Niekture drogi na wsie i dojazdy do pola sa pozarastane krzakami ,moze tak dac siekiere i niech wycina to sie nauczy pracowac i sanowac prawo.A jak nie umie sie obslugiwac siekiera to niech wezmie lopate i rowy czysci bo sam CZopek nie da rady.Chcialbym zeby urzednicy z Gminnej spolki wodnej i z Gminy pomysleli nad tym.CZekam na odpowiedz............................

w Wąsoszu biegają psy całymi watahami ,dzieci boją sie wyjść na ulicę ,
już jest robota dla skazanych,wyłapać je.

moze wogole skazanych skazac na skazanie???? a e-grajewo sie afiszuje

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.