środa, 21 lutego 2024

Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 11107 wyświetleń

Nie dajmy się oszukać

Wczoraj rano do urzędu pocztowego niedaleko Łap wszedł interesant, który zamierzał załatwić sprawę w kasie poczty. Do niego podszedł, nieco starszy mężczyzna który zaoferował do sprzedaży pracownicy poczty  elektroniczne układy scalone. Pierwszy z klientów oświadczył, że jest to sprzęt trudnodostępny i chce go zakupi. Nie mając przy sobie gotówki, zwrócił się do urzędniczki o pożyczenie pieniędzy. Obiecał, że odda jej  po wymianie obcej waluty w pobliskim kantorze. Zakupiony towar pozostawił na poczcie, jako zastaw. Obaj mężczyźni opuścili urząd i już nie powrócili. Kobieta powiadomiła o tym fakcie policję. Funkcjonariusze stwierdzili, że pozostawiony sprzęt jest bezwartościowy. 
 Rysopisy sprawców. Pierwszy z mężczyzn wiek ok. 35-40 lat, wysoki, szczupły krótkie włosy blond. Drugi z nich starszy, wiek ok. 50 lat, wzrost ok. 170 cm, szczupły włosy ciemne krótkie.
 Do takiego samego oszustwa doszło kilka tygodni wcześniej w jednym ze sklepów w Mońkach. Tam w bardzo podobny sposób oszukana została ekspedientka sklepu, która założyła za jednego z przestępców pieniądze na zakup procesorów komputerowych. Rysopisy mężczyzn były podobne do oszustów z poczty. W grudniu ubiegłego roku ofiarą oszustów padła także pracownica zakładu optycznego w Grajewie.
 Wszystkie osoby, które zostały oszukane prosimy są o kontakt z policja. Prosimy również o zgłaszanie się osób, które były świadkami tego typu zdarzeń. Ostrzegamy przed dokonywaniem jakichkolwiek transakcji z podejrzanymi handlarzami oferującymi atrakcyjny sprzęt. W żadnym wypadku nie zakładajmy za obcą osobę pieniędzy na zakup towaru. Nie dajmy się oszukać.


sierż. Kamil Tomaszczuk
zespół  prasowy
Komendanta Wojewódzkiego Policji
w Białymstoku

środa, 21 lutego 2024

Rodzina śp. Jana Ajdyn dziękuje

środa, 21 lutego 2024

Oszuści nie odpuszczają

Komentarze (7)

haha naiwnośc zwykłego szarego Polaka czasem bywa dobijająca ..

tylko bałwany dadza sie nabrac na taki motyw....hahaha zastawic za obca osobę kasiore, inteligecją to oni nie grzeszą(chodzi o pożyczjących)

a ile wzieli ??

zal mi tej kobiety.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.