Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 11643 wyświetleń

Nie będzie stypendiów

W poprzednich latach Program Stypendialny w ramach Działania 2.2 miał na celu wyrównywanie szans edukacyjnych ubogiej młodzieży wiejskiej. Jednak zmieniające się ciągle przepisy doprowadziły do wprowadzenia w życie  innego programu tj. Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, który nie przewiduje niestety przyznania stypendiów dla uczniów.

Potwierdza to pan Piotr Milewski, ze Starostwa Powiatowego w Grajewie: „Nie będzie stypendiów. Program Operacyjny Kapitał Ludzki, który wchodzi od 2007 do 2013 roku nie przewiduje stypendiów unijnych ani dla uczniów ani dla studentów. Do tej pory przyznawaliśmy stypendia z integracyjnego programu operacyjnego 2004-06. 2006 rok był ostatnim rokiem w którym uczniowie otrzymali taką pomoc materialną”.

e-Grajewo.pl

 

wtorek, 6 czerwca 2023

TEAM 4 - dwa kółka i kolejka

poniedziałek, 5 czerwca 2023

Kondolencje p. Wiolecie Zielińskiej

Komentarze (8)

" KAPITAŁ LUDZIKI"- jak to rozumiec? Czy teraz ubogie rodziny moga skladac podania o lepsze "przezycie" ?? Aj pozegnaliśmy się z pomoca dla biednych uczni.Tylko gdzie teraz i do kogo te pieniądze trafia?Co konkretnie ten program obejmuje? I kto moze ubiegac sie o marne grosiki?

mylisz sie chłopie ze rok 2006 był ostatnim,
od stycznia 2008rusza dalej program tylko zmieniaja sie zasady, wnioski dla uczniow beda skladac szkoły ponadgimnazjalne i gimnazja a nie jak dotychczas uczniowie

Do "reńka". Po pierwsze stypendia na wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży wiejskiej zapisane były wyłącznie w Zintegrowanym Programie Operacyjnym Rozwoju Regionalnego 2004-2006. Realizacja Działania 2.2 z którego finansowane były stypendia, skończyła sie wraz z końcem roku szkolnego 2006/2007. Po drugie "Program Operacyjny Kapitał Ludzki" ma nadal formę projektu, nie został na dzień dzisiejszy zatwierdzony na szczeblu ministerialnym. W ramach dokumentu pn. "Szczegółowy Opis Priorytetów Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki" - projekt z dnia 03 sierpnia 2007 r. w wersji dostępnej na stronie internetowej Ministerstwa Rozwoju Regionalnego - w ramach Priorytetu IX - Poddziałanie 9.3.1 - jest mowa wyłącznie o stypendiach dla uczniów szczególnie uzdolnionych. Faktycznie wnioskodawcą ma być szkoła (ponadgimnazjalna lub gimnazjum), a stypendium ma być przyznane na okres 2 lat. Proponowana wartość stypendium to 250 zł miesięcznie. Odbioracą stypendium może być wyłącznie uczeń posiadający bardzo wysoką średnią ocen oraz udokumentowane osiągnięcia w konkursach i olimpiadach. Jednakże, jak wspomniałem - jest to wyłącznie projekt, który może jeszcze ulec zmianie. Po trzecie, mam prośbę - nie wprowadzaj czytających w błąd, bo stypendium dla uczniów szczególnie uzdolnionych to zupełnie inne świadczenie niż stypendium na wyrównywanie szans edukacyjnych. Pozdrawiam.

a co będzie z dofinansowaniem na mundurki i podręczniki kiedy zostaną przekazane rodzinom ubogim te pieniążki chodzi mi o te dokumenty któr składało się w szkole w kancelari

stypendia będą dalej w urzędzie są wydawane już wnioski którer trzeba ałożyć do 30 września więc po co wprowadzacie ludzi w błąd!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Teresa... jakie stypendia... i w jakim urzędzie? Bo na pewno nie piszesz o stypendiach na wyrównywanie szans edukacyjnych, a informacja dotyczy właśnie tych stypendiów. Być może chodzi o stypendia szkolne... a to też inne stypendium. I zanim napiszesz o wprowadzaniu w błąd, zasięgnij informacji o tym o czym chcesz pisać.

czy ktoś wie coś o innych stypendiach, tj. takie, które są przyznwane za dobre wyniki w nauce, a nie socjalne, czy sportowe, dzięki bardzo za info!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.