środa, 19 stycznia 2022

Wiadomości

  • 5 komentarzy
  • 10258 wyświetleń

Nasi lekarze też negocjują

Komisja negocjacyjna Szpitala Ogólnego w Grajewie zdecydowała, że rozmowa w sprawie 48-godzinnego tygodnia pracy lekarzy odbędzie się dn. 03.01.08 r. W placówce pierwszy tydzień roku upłynie bez problemów, ale wszystko zależy od jutrzejszego porozumienia z lekarzami. Nawet jeśli grajewscy specjaliści wyrażą zgodę i podpiszą umowy, aby pracować 72 godziny tygodniowo prawdopodobnie powstanie problem z wypłacaniem pensji.

Nie stać nas na nowy "48-godzinny " tydzień pracy. Mamy za mało lekarzy, żeby zgodnie z prawem ułożyć plan pracy. Może powstać taka sytuacja, że do ok. 20 dnia każdego miesiąca wyczerpiemy możliwości naszego personelu i kto wtedy  przyjdzie do pracy? I na jakich warunkach? Żądania lekarzy, są nie do spełnienia biorąc pod uwagę obecną sytuację Szpitala. Na spotkaniu Zarządu podjęliśmy decyzję, aby negocjować i rozmawiać z lekarzami, ale na zadłużenie Szpitala pozwolić nie możemy - mówi zastępca dyrektora S. Cymek.

Dyrekcja Szpitala Ogólnego w Grajewie prowadzi również rozmowy z Narodowym Funduszem Zdrowia, aby podnieść wartość 1 punktu z 10,30 zł do 13,00 zł. Jeśli NFZ wyrazi na to zgodę Szpital wykorzysta wynegocjowane pieniądze między innymi na zobowiązania wobec lekarzy.
 
e-Grajewo.pl

środa, 19 stycznia 2022

Ambulans za ponad 1 mln złotych

Komentarze (5)

proponuję oświadczenia majątkowe dla lekarzy. Niech się wytłumaczą jak z tych głodowych pensji się dorobili tych samochodów i domów. Jestem za podwyżkami dla nich, ale w granicach rozsądku. Jeszcze daleko nam do zachodniej Europy zarówno z cenami jak i z płacami. Lekarze powinni też to wziąć pod uwagę. Inaczej będziemy jeździli do szpitali daleko, ale do lekarzy, do których mamy zaufanie.

ja mam zaufanie tylko do 2 lekarzy w szpitalu imiona na S. Ludzie i jeden z nich odchodzi.przeciez to najlepszy lekarz na tym oddziale.pozbywajac sie takich lekarzy szpital daleko nie zajedzie.ludzie pojda za nim,a szpitalowi chyba zalezy na jak najwIekszej liczbie pacjetow?chyba ze NIE !!!!

zgadzam sie z ''dark''

Rozmowy komisji negocjacyjnej z lekarzami Szpitala Ogólnego w Grajewie zakończyły się w czwartek porozumieniem.

lekarze i tak dużo zarabiają skoro maja po 2 samochody i2 domy to chyba z palca nie wyssali i maja z czego na dyżurach robić balangi to i tak dobrze ze jeszcze nie wpadli ale to do czasu .

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.