środa, 21 lutego 2024

Wiadomości

Narkotyki a ZSS

W ramach prowadzonej przez e-Grajewo.pl akcji antynarkotykowej pod nazwą "e-nie biorę" odwidziliśmy Zespół Szkół Specjalnych w Grajewie, ul. Ełcka 11, tel. 086-272-31-15

Rozmowa z dyrektorem ZSS w Grajewie J. Konopko


Czy sądzi Pan, że narkotyki mogą być obecne w Pańskiej szkole. Jakie działania profilaktyczne podejmuje dyrekcja szkoły?

- Nie stwierdziliśmy na terenie naszej szkoły by któryś z uczniów posiadał lub był pod wpływem środków odurzających. W naszej placówce zainstalowany został monitoring. Trzy kamery obserwują szkołę od środka, a dwie na zewnątrz, w związku z tym łatwo jest nam wszystko zaobserwować. Wiemy, że problem istnieje i podejmujemy działania. Opracowaliśmy program profilaktyczny i dostosowaliśmy go do procedury, program ten został tez omówiony z rodzicami. Zorganizowaliśmy tez spotkanie dla rodziców, na którym rozmawialiśmy o tym jak rozpoznać, że dziecko może być pod wpływem narkotyków i w jaki sposób reagować oraz o tym jak może wyglądać narkotyk. Myśleliśmy o zorganizowaniu również jakiegoś spektaklu lub przedstawienia w tym temacie, ale myślę, że mogłoby to przynieść także odwrotny skutek i zainteresować młodzież do spróbowania tych środków.
Bardziej niepokoi mnie, że młodzież może zażywać narkotyki na dyskotekach gdzie nie ma przecież żadnej kontroli- powiedział J. Konopko


czytaj więcej na www.narkotyki.e-grajewo.plDziękuję za rozmowę.
e-Grajewo.pl

środa, 21 lutego 2024

Rodzina śp. Jana Ajdyn dziękuje

środa, 21 lutego 2024

Oszuści nie odpuszczają

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.