Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 13325 wyświetleń

Najlepszy policjant

Finał wojewódzki XXI edycji konkursu policjant ruchu drogowego roku zakończony. Startowali funkcjonariusze z całego Podlasia. Najlepszym okazał się policjant z Białegostoku. Będzie nas reprezentował na czerwcowym finale ogólnopolskim.
Dzisiaj zakończył się finał wojewódzki XXI edycji konkursu „Policjant Ruchu Drogowego Roku 2008”. Do zawodów stanęli „mundurowi z drogówki” wyłonieni ze wszystkich podlaskich komend miejskich i powiatowych. W sumie rywalizowało 15 zawodników. W ramach konkursu zmierzyli się oni w trzech konkurencjach. Pierwszą był test ze znajomości przepisów ruchu drogowego, prawa wykroczeń i wybranych przepisów służbowych. Kolejną - jazda sprawnościowa motocyklem. Zmagania zakończyła trzecia spośród konkurencji - kierowanie ruchem na największym białostockim skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Piłsudskiego. Łączne wyniki poszczególnych konkurencji pozwoliły wyłonić zwycięzców.

I miejsce – starszy posterunkowy Maciej Zakrzewski z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku
II miejsce – sierżant sztabowy Andrzej Kalinowski z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach
III miejsce – sierżant Rafał Sokólski z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku

- Jak wynika z badań mieszkańcy naszego województwa najbardziej obawiają się piratów drogowych. Dlatego doskonalenie zawodowe policjantów ruchu drogowego jest bardzo ważne. Rywalizowanie o tytuł najlepszego policjanta mobilizuje wszystkich funkcjonariuszy do podnoszenia swoich umiejętności – powiedział Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku inspektor Roman Popow.
Najlepszy podlaski policjant ruchu drogowego w Policji pracuje od 3 lat, i również od 3 lat w „drogówce”. Starszy posterunkowy Maciej Zakrzewski jest kawalerem. Na co dzień interesuje się sportem, a w szczególności pływaniem i bieganiem. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie
Na drugiej lokacie uplasował się sierżant sztabowy Andrzej Kalinowski z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach. W policji pełni służbę od 10 lat, a od 7 lat w pionie ruchu drogowego. Jest żonaty i ma 5 letniego syna. Jego hobby to bieganie.
Obydwaj triumfatorzy podlaskiej edycji konkursu będą reprezentowali nasze województwo w finale ogólnokrajowym, który odbędzie się 9 czerwca w Legionowie.
Nagrody zwycięzcom wręczył Wojewoda Podlaski Maciej Żywno oraz Marszałek Województwa Podlaskiego Jarosław Dworzański.podisnp. Andrzej Baranowski

piątek, 21 stycznia 2022

Zima zaatakowała kolejny raz

piątek, 21 stycznia 2022

Echa sesji Rady Powiatu Grajewskiego

Komentarze (6)

KIEDYŚ NAJLEPSI W TYM KONKURSIE BYLI CHŁOPAKI Z GRAJEWSKIEJ DROGÓWKI.

po takiej szerokiej desce to i slepy by przejechał

niezle ciacha z tych mundurowych:)))

chłopaki z naszej drogówki to wiedzą co robią np postępując z Litwinami.........

moto bike dobre ehehehe

Najfajniejszy jest ten Pan z prawej. No normalnie wart grzechu ;)
Co Wy laski na to,bo ja zakochalabym sie w tym szczerym usmiechu .......
Mniam facecik :)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.