środa, 17 kwietnia 2024

Kraj

  • 4 komentarzy
  • 3784 wyświetleń

Najlepszy podlaski policjant

Najlepszy podlaski policjant ruchu drogowego 2013

Najlepszym policjantem wojewódzkiego finału XXVI edycji konkursu „Policjant Ruchu Drogowego Roku 2013” został st. sierż. Daniel Urbański z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Drugie miejsce zajął mł. asp. Rafał Sokólski również z białostockiej drogówki. Natomiast stawkę trzech najlepszych zamknął mł. asp. Tomasz Grodzki z Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem. Finał ogólnopolski konkursu odbędzie się we wrześniu w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku odbyło się oficjalne zakończenie wojewódzkiego finału XXVI edycji konkursu „Policjant Ruchu Drogowego Roku 2013”. Do zawodów, które odbyły się 25 czerwca bieżącego roku, stanęli policjanci drogówki wyłonieni ze wszystkich podlaskich komend miejskich i powiatowych. W sumie rywalizowało 15 zawodników, w tym 2 z Białegostoku (tu czytaj więcej). Wszyscy funkcjonariusze biorący udział w konkursie otrzymali upominki oraz podziękowania od przedstawicieli władz samorządowych poszczególnych powiatów. Trzech najlepszych policjantów ruchu drogowego naszego województwa otrzymało z rąk I Zastępcy Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji nagrody oraz pamiątkowe puchary. Nagrodzeni zostali również zwycięzcy poszczególnych konkurencji turnieju.

Klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:

I miejsce – st. sierż. Daniel Urbański z KMP w Białymstoku

II miejsce – mł. asp. Rafał Sokólski z KMP w Białymstoku

III miejsce – mł. asp. Tomasz Grodzki z KPP w Wysokiem Mazowieckiem.

Najlepszymi w poszczególnych konkurencjach okazali się natomiast: mł. asp. Milewski Karol z KMP w Suwałkach (kierowanie ruchem oraz jazda samochodem), mł. asp. Rafał Sokólski (jazda motocyklem) oraz mł. asp. Andrzej Glinka z KPP w Kolnie (test wiedzy).

Teraz dwóch najlepszych policjantów podlaskiej edycji konkursu będzie reprezentowało nasze województwo w finale ogólnokrajowym, który odbędzie się we wrześniu w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

 źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

Komentarze (4)

A gdzie nasi " radarowcy " ? Teraz wiadomo dlaczego nie uświadczymy ich na skrzyżowaniu centralnym w naszym miasteczku gdy jest awaria sygnalizacji świetlnej ! Jest wyjście - sprowadzić speców w tym fach z B-toku lub Wysokiego M.albo z Kolna lub z Suwałk ! Ale najbliżej i najtaniej byłoby raczej z Kolna !

szeryf może sam pokierujesz ruchem :) daj dobry przykład :) KPP robi to co musi ktoś musi "dać im zlecenie żeby to wykonali" :) niestety tak to działa

No to niech ten "KTOŚ " wyda takie Panie Posterunkowy zlecenie przy następnej awarii bo jak Pan zapewne orientuje się tworzy się tam istny bałagan ! A o wypadek w ogóle nie tak trudno przy takim rozgardiaszu ! ! Nie wątpię w to , że NASI także znają się na tym swoim fachu - może i lepiej od tych nagrodzonych ! Konkurs to konkurs ! A życie to życie ! Co do mnie to ku temu nie mam żadnych uprawnień ani zleceń ! No i ku temu wiek i zdrowie nie odpowiednie ! Gdyby to było z 10 lat temu to czemu nie i na pewno dałbym radę " !Nic co ludzkie nie jest mi obce " - tak mi się zdaje ! Pozdrawiam !!!

masz racje Szeryfie, miejmy nadzieję że jak już wymienią ten przewód to nie będzie takiej potrzeby

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.