sobota, 25 maja 2024

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 11507 wyświetleń

Nadwyżka pokryje kredyty


Dochody miasta Rajgród w 2007 r. planowane są na poziomie 13 mln zł. Wydatki będą mniejsze o 1 mln zł. Nadwyżkę miasto przeznaczy na planowaną spłatę rat kredytów i pożyczek. W budżecie utworzona jest rezerwa ogólna w wysokości 117 tys. zł i celowa  ok. 5 tys. zł.

Droga oświata

Najwięcej miasto wyda na oświatę i wychowanie bo ponad 4,5 mln zł. Subwencja oświatowa nie wystarczy na utrzymanie szkół. Z własnych środków gmina dołoży 1,5 mln zł. Na pomoc społeczną zaplanowano prawie 4 mln zł. Około1,5 mln zł pochłonie utrzymanie administracji publicznej.

Wodne inwestycje

Budżet miasta to również inwestycje. Modernizacja przepompowni we wsi Kosiły pochłonie 15 tys. zł. Za 136 tys. zł powstanie dokumentacja projektowo- kosztorysowa na sieć wodociągową - Bełda-Stoczek-Kozłówka -Ciszewo-Pieńczykowo-Pieńczykówek - Rajgród -Wojdy-Rybczyzna-Woznawieś-Karczewo -Orzechówka -Rajgród Kolonia Prawa. Zakończenie inwestycji planowane jest w 2012 roku, a wartość przedsięwzięcia szacuje się na ponad 15 mln zł.  

300 tys. na dotacje

W ramach dotacji przedmiotowej radni przyznali 116 tys. zł dla Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej z tytułu dopłat do ceny wody i oczyszczania ścieków,  a 196 tys. dotacji podmiotowej powędruje do Domu Kultury i Biblioteki Publicznej w Rajgrodzie. Planowane zadłużenie miasta na koniec 2007 r. ma wynieść 3 mln zł.


Adam Mazurek, e-Grajewo.pl

Komentarze (2)

Dlaczego nie napisano, że w dotacji dla Domu Kultury kryją się pieniądze na Dom Parafialny. Czy nie można bylo jego przenieść do budynku Gimnazjum? Powszechnie wiadomo, że jest on zbyt wielki dla tej ilości uczniów, a i tak trzeba ogrzewać całość. A 15 tysięcy za wynajem pomieszczenia w Domu Parafialnym to wyposażenie jednej z klas w meble lub zakup książek do Biblioteki szkolne. Można też by przenieść bibliotekę z budynku w dawnym ośrodku zdrowia do Gimnazjum. to pozwoli obniżyć wydatki gminy oraz zwiększy automatycznie księgozbiór. Chyba, że władze boją się, że tak długo budowany obiekt, pęknie w szwach, bo i beż tego pękają ściany na korytarzach.
Jeżeli chodzi o rajgrodzki Dom Kultury, to nie wiem jaki jest sens jego istnienia, jeżeli się tam prawie nic nie dzieje. Działalność ogranicza się do kilku imprez kulturalno-kościelnych i nic poza tym. Chyba, że za całą kulturę w Rajgrodzie należy uważać spotkania Akcji Katolickiej.

Znowu całowanie dupy ... Słuszne uwagi. Jeżeli jest puste gimnazjum to wszystko tam mozna przenieść.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.