piątek, 8 grudnia 2023

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 11663 wyświetleń

Na wakacje Litwa lub Egipt

Litwa, Egipt oraz wycieczki krajowe – to miejsca najczęściej odwiedzane przez turystów z powiatu grajewskiego w tegorocznym sezonie wypoczynkowym. Jednak za granicę najczęściej wyjeżdżamy w celach zarobkowych.

Choć tegoroczny sezon turystyczny jeszcze trwa, to zdaniem grajewskich przedstawicieli biur podróży - klientów jest mniej niż w poprzednich latach. Zdaniem naszych rozmówców wpływ na taki stan rzeczy mają wyjątkowo niestabilna pogoda, brak zainteresowania zakładów pracy na wycieczki dla pracowników oraz niskie zarobki mieszkańców.  

- Długa zima, krótka wiosna oraz upalne lato spowodowały, ze tegoroczny sezon turystyczny należy do najsłabszy od kilku lat. Ponadto część mieszkańców po prostu nie stać na zagraniczny wypoczynek – mówi przedstawicielka jednego z biur podróży w Grajewie.

Najwięcej podróżujemy za naszą wschodnią granicę na Litwę. Na przykład jednodniowa wycieczka do Wilna kosztuje już 70 zł. To właśnie niska cena podróży powoduje, że są na nią chętni. Wciąż dużą popularnością cieszą się, również wycieczki do miejsc świętych jak Licheń, czy Jasna Góra. 

W poprzednich latach dużym zainteresowaniem turystów cieszyły się 3-4- dniowe wycieczki do takich krajów jak Węgry, Czechy i Słowacja. Wycieczki do cieplejszych krajów, jak Hiszpania, Portugalia, czy Grecja zdarzają się niezwykle rzadko, wyjątkiem jest za to Egipt.

- Spora część klientów wyjeżdża na dwutygodniowy wypoczynek do Egiptu. Przeważnie turyści jeden tydzień poświęcają na zwiedzanie, drugi na wypoczynek – dodaje jeden z przedstawicieli biura podróży w Grajewie.

Coraz więcej mieszkańców powiatu grajewskiego zamiast na wypoczynek, wyjeżdża na zagraniczną pracę zarobkową. Jako miejsce pracy najczęściej wybierają Wyspy Brytyjskie (Anglia, Irlandia), USA oraz do Włoch. Część z nich do kraju wraca po kilku latkach, niektórzy na emigracji osiedlają się na stałe.

e-Grajewo.pl

foto: Ustronie Morskie 2006

czwartek, 7 grudnia 2023

Grajewo. Konsultacje społeczne

Komentarze (2)

hehe do Egiptu nie liczni, a na Litwe po Faje ;p

na Litwe po faje i alkochol :P:P:P Jaka tania nasza wódka - 12 litów! to ok. 12 zł!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.