poniedziałek, 15 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 14472 wyświetleń

Msza za zmarłych nauczycieli

"Do wieczności nie mamy żadnego innego dojścia niż przez chwilę, w której żyjemy.”
                                                                                                       Herbert von Foerner

 


   Wierszem ks. Jana Twardowskiego „Śpieszmy się” w recytacji Grzegorza Curyło – Przewodniczącego Rady Miasta Grajewo rozpoczęła się w środowe popołudnie 7 listopada w kościele pw. Św. Ojca Pio msza za zmarłych pracowników oświaty z miasta i okolic, którzy w minionych latach pracowali w różnych placówkach oświatowych. Przybyli na nią przedstawiciele władz miasta i powiatu, delegacje z przedszkoli i szkół, rodziny zmarłych, ich koleżanki i koledzy z pracy oraz oświatowe poczty sztandarowe, w tym Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego i Oddziału Grajewo NSZZ Solidarność. Mszę celebrował proboszcz parafii ks. Mariusz Stawierej.
   W trakcie mszy przedstawiciele placówek oświatowych odczytali nazwiska zmarłych nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi i zapalali przed symbolicznym ołtarzem pamięci znicze. Odczytano też nazwiska osób związanych z grajewską oświatą i wspomniano o uczniach, którzy odeszli z tego świata. A wszyscy uczestnicy mszy poprzez wspólną modlitwę oddali cześć ich pracy na rzecz dzieci, młodzieży i miasta.


   To już kolejna taka msza, którą od lat organizują wspólnie Szkoła Podstawowa nr 4 (od tego roku to jest Zespół Szkół Miejskich nr 3) i parafia pw. Św. Ojca Pio.
                                                                                                                                          WJ


 


 


poniedziałek, 15 kwietnia 2024

Skrót meczu z WIGRAMI

niedziela, 14 kwietnia 2024

Adam Doliwa - "Serdecznie Dziękuję"

Komentarze (2)

Piękna inicjatywa , dobrze ze ktoś o nich pamięta!

A jaka piękna oprawa:muzyczna,słowna,poczty.Tak miło....

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.