Kraj

  • 1 komentarzy
  • 2339 wyświetleń

Mońki - Kronika 997

2 kolizje i wypadek w powiecie monieckim Podczas minionego weekendu na drogach powiatu monieckiego doszło do 3 zdarzeń drogowych, w tym do groźnego potrącenia rowerzysty. Mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala. Okoliczności tego wypadku ustalają policjanci. Późnym sobotnim popołudniem, wraz z pogorszeniem się warunków drogowych, dyżurny monieckiej Policji został powiadomiony o 3 zdarzeniach drogowych. Wszystkie spowodowane były najprawdopodobniej niedostosowaniem prędkości jazdy do panujących na drodze warunków. Najgroźniejszym okazał się wypadek, do którego doszło w Mońkach przy ulicy Kościelnej. Tam, jak wskazują wstępne policyjne ustalenia, 43-letnia kierująca daewoo w trakcie wyprzedzania rowerzysty na oblodzonej jezdni wpadła w poślizg. Następnie straciła panowanie nad pojazdem, który obrócił się wokół własnej osi i uderzył w wyprzedzanego 75-latka. W wyniku zdarzenia kierowca jednośladu w ciężkim stanie został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Białymstoku. Badanie alkomatem wykazało, że kobieta była trzeźwa. W związku ze zdarzeniem funkcjonariusze zatrzymali 43-latce prawo jazdy. Teraz przyczyny i szczegółowe okoliczności wypadku wyjaśniają monieccy policjanci. – oficer prasowy KPP w Mońkach

Komentarze (1)

A gdzie były piaskarki na tej drodze? Ani jednej nie było. Dopiero jak wydarzyły się 3 poważne wypadki to droga została posypana piachem. Czy trzeba aż tak wiele, aby powrót do domu był bezpieczny?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.