Wiadomości

  • 23 komentarzy
  • 3197 wyświetleń

MON dofinasuje strzelnice w powiatach

W Mońkach powstała wirtualna strzelnica. Wicewojewoda podlaska Bogusława Szczerbińska wzięła udział w piątkowym otwarciu obiektu. Gmina dostała na ten cel 190 tys. zł dofinansowania z rządowego programu "Strzelnica w powiecie 2022".

 

„Strzelnica w powiecie” to działający od kilku lat rządowy projekt, który zapewnienia obywatelom możliwości doskonalenia posługiwania się bronią palną w sposób bezpieczny. To także szansa na rozwijanie umiejętności strzeleckich dla podlaskiej społeczności lokalnej – zarówno młodzieży, jak i członków organizacji proobronnych oraz funkcjonariuszy uzbrojonych niewchodzących w skład Sił Zbrojnych.

 

Z programu „Strzelnica w powiecie 2022”, oprócz gminy Mońki skorzystała już Łomża (dofinansowanie 124 tys. zł) i dwa powiaty – sokólski i siemiatycki. Z obiektów korzystać będzie m.in. młodzież, która w oddziałach przygotowania wojskowego ma się kształcić w zakresie obronności, ale także policjanci czy funkcjonariusze Straży Granicznej. Dofinansowanie na utworzenie strzelnic w poszczególnych samorządach wynosi od 124 do 200 tys. zł. W ciągu ostatnich lat w Podlaskiem powstały też strzelnice pneumatyczne – również dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Obrony Narodowej

 

 

29 grudnia 2022 r. dokonano odbioru końcowego robót budowlanych przy inwestycji pn. „Adaptacja starej sali gimnastycznej w Zespole Szkół nr 2 im 9. Pułku Strzelców Konnych w Grajewie na potrzeby Grajewskiego Centrum Edukacji Obronnej. 

Nową funkcją użytkową budynku jest strzelnica. W celu zapewnienia możliwości korzystania z niej zakupiono i zamontowano wyposażenie strzelnicy multimedialnej i pneumatycznej.

Koszt robót budowlanych wyniósł ponad 4 mln 148 tys. zł, na który złożyły się dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 900 tys. zł, dofinansowanie z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach projektu „Sportowa Polska” w wysokości 2 095 800,00 zł oraz wkład własny Powiatu Grajewskiego.

piątek, 24 marca 2023

Kiermasz Wielkanocny (01.04)

piątek, 24 marca 2023

Kondolencje p. Turowskim

Komentarze (23)

o, i wielebny promuje i święci sprzęt do zabijania

Stanisław, niestety kiedyś chyba Gierek powiedział "socjalizm tak, wypaczenia nie". Dziś kościół katolicki w Polsce popiera np. zabijanie, popiera rząd, który dzieli ludzi, nienawidzi ludzi, naciąga i tworzy prawo żeby jak najwięcej zagarnąć dla siebie pieniędzy. KK popiera grzech. Kościół katolicki powinien powiedzieć jak Gierek "chrześcijaństwo tak wypaczenia nie", wykazać skruchę i zacząć postępować zgodnie z wiarą chrześcijańską. Taki kościół jak dziś w Polsce był już przed II wojną w hitlerowskich Niemcach.
Ale oczywiście księża zamiast wykazać pokorę to będą grzmieć na ambonach "jaki wielki hejt jest przeciw kk.

Ksiądz z karabinem. Ręce opadają.

Gadają na Cyryla, a nasi dobrodzieje nie lepsi, wystarczy trochę wiedzy z historii.

Strzelnica chyba z nazwy !!! nie ma nic wspólnego ze strzelnico na broń palną !!!

Ksiądz powinien stać z różańcem w ręku a nie karabinem.

Głupszych komentarzy dawno nie czytałem. Broń sama z siebie nie zabiją, a może uratować komuś życie. Ruskie już dawno by powybijali Ukraińców gdyby nie broń z zachodu. Co będzie następne Kasiu pozwolenia na noże? W końcu można nim zrobić krzywdę. Z takim myśleniem stajemy się niewolnikami.

A czy wy nie macie w Grajewie strzelnicy z prawdziwego zdarzenia ?,moze nie wiecie ,ze taka juz dziala od kilku lat. Chyba ksiadz jej nie poswiecil.

Żyjesz w jakich starych czasach ...ksiądz to też facet też może budować na budowie kościoła tak samo jak i bronić swojej ojczyzny ...kończą się czasy immunitetu dla tej grupy zawodu , co uważam na plus -to moje osobiste odczucie

Wróci platforma wybuduje wam nic!

Obserwator, a ty będziesz stał obserwował, krytykował, używał bezmyślnych porównań, a inni się przygotują, będą walczyć, być może zginą, obronią, a ty będziesz nadal obserwował i się wymądrzał.
Kasia, myślenie tak, bezmyślność nie.

Czy wyznaczono już godziny mszy świętych na strzelnicy?

Strzelnica bez zapachu prochu i odrzutu broni, to jak baba bez kuciapki. - cytat literacki.

A gdzie przykazanie Boze -NIE ZABIJAJ-. /

Misiek , najważniejsze aby PiS poszedł SOBIE w...do lamusa!!!

Czemu cenzura nie dopuściła mojego komentarza?

Stanisław, ten sprzęt w odpowiedzialnych rękach jest do obrony przed zabijaniem. Chcesz mieć pokój to bądż gotowy do wojny. Zasada stara jak świat.

Rozumiem że lekarzom też nie wolno przychodzić na strzelnicę, bo przecież mają leczyc a nie zabijać? Czemu nikt nie czepia się strażaków obecnych na zdjęciu? Uczepili się księdza. Jacy wy płytcy jestescie...

lewackie myślenie jest straszne

Jeszcze tylko wirtualne: jadłodajnie, noclegownie, szkoły, przedszkola, szpitale itd.

Strzelając myślę o trafianiu, nie o zabijaniu. Zboczeńcom wszystko się kojarzy z jednym.

Ruskie popy święcą głowice atomowe a nasi duchowni karabiny. Ważne, żeby kasa się zgadzała a dobrodzieja to można udawać przed naiwnymi babkami

Jeszcze wprowadzic inkwizycje i bedziemy mieli sredniowiecze. Wdowa smolenska na wrolowa wolski, kaje godek mianowac na ministra ochrony zycia (nie)poczetego, mamy ordo luris, ktory zadba o to z kim powinno sie isc do lozka, bakiewicza oglosic oficjalnie szefem pisowskiej milicji- on zadba o porzadek i spokoj obywateli lepszego sortu, rydzyk i bp. jednraszewski zadbaja o moralna strone naszego spoleczenstwa i wskaza dokladnie nam co zalicza sie do wartosci chrzescijanskich, a co nalezaloby wyelimninowac z zycia spolecznego za wszelka cene... wtedy dopiero nasz narod wybrany osiagnie pelne zbawienie... a w koncowej walce pokonamy Unie Europejska i bedziemy kato-pislamaskim imerium - amen !

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.