niedziela, 26 maja 2024

Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 12350 wyświetleń

Mlekpol zamknął rok

Walne Zebranie Przedstawicieli Spółdzielni Mleczarskiej "Mlekpol" w Grajewie wybrało nową Radę Nadzorczą oraz dokonało oceny działań Zarządu za ostatni rok.


Jak co roku, w połowie czerwca, członkowie SM "Mlekpol" w Grajewie spotykają się na Walnym Zebraniu, aby ocenić sytuację spółdzielni, podsumować miniony rok i wytyczyć zadania na następny. W miniony poniedziałek - 19 czerwca,  Walne Zebranie Członków  SM "Mlekpol" udzieliło absolutorium Zarządowi Spółdzielni i pozytywnie zaopiniowało jego działania w 2005 roku. Ponadto przedstawiciele spółdzielni dokonali wyboru na 4-letnią kadencję nowej Rady Nadzorczej.


W 2006 roku spółdzielnia planuje skupić 910 mln litrów mleka. Nadal będzie rozwijać współpracę z producentami w zakresie zaopatrzenia ich gospodarstw w środki niezbędne do produkcji mleka. Również, jak dotychczas, będzie wspierać finansowo rolników udzielając im pożyczek na modernizację gospodarstw i poprawę jakości produkowanego mleka


Produkcję wyrobów spółdzielnia realizować będzie w podobnym asortymencie jak dotychczas, ograniczając jednak mleko w proszku, a zwiększając UHT, produkty świeże i sery. Sprzedaż będzie realizowana przez  duże sieci handlowe, hurtownie i tradycyjny handel. -Sprzedaż poprzez  duże sieci  handlowe jest trudna i najbardziej kosztowna ale z roku na rok się zwiększa i już dziś stanowi  prawie 40% i ogółem sprzedaży wyrobów spółdzielni - poinformował prezes "Mlekpolu" Edmund Borawski.  Sprzedaż w 2006 roku wspierana będzie promocją, na którą spółdzielnia przeznaczy około 10 mln zł. Przewidywana wartość sprzedaży wyrobów własnych w roku 2006 osiągnie kwotę  1 500 mln. zł. Planowany wynik finansowy to zysk w kwocie  około 15 mln. Na nakłady inwestycyjne "Mlekpol" przeznaczy w tym roku kwotę około 80 mln. złotych.


Przypomnijmy, iż miniony rok był kolejnym rekordowym dla spółdzielni "Mlekpol" - producenta marek "Łaciate" i "Milko". Spółdzielnia skupiła ponad 893 mln. litrów surowca.
Nakłady inwestycyjne w ub. roku  wyniosły ponad 35 mln. złotych  i przeznaczone zostały na unowocześnienie prawie wszystkich z siedmiu zakładów należących do "Mlekpolu" - w Grajewie, Kolnie, Mragowie, Zambrowie, Augustowie, Sejnach i Bydgoszczy.  "Mlekpol" zatrudnia 1 648 osób. Średnio w 2005 roku dzienny przerób mleka na jednego pracownika wyniósł 1484 litry, podczas gdy średnia w Polsce to około 500 litrów. W produkcji spółdzielni dominują wyroby UHT, sery, mleko w proszku, masło ale również wzrasta sprzedaż jogurtów, śmietany spożywczej, maślanki oraz serów konfekcjonowanych. Wyprodukowane wyroby "Mlekpol" sprzedaje w 80% na rynku krajowym i w około 20% na eksport.


First Communications

Komentarze (6)

wow ile litrów mleka hehe

To kogo wybrali do Rady Nadzorczej?

czemu nie ujawnione jest ile prezes zarabia???? to chyba nie tajemnica cio????

niby duża firma,a pracowników traktuje jak zabawki:(

Ciekawe kiwdy wypłacą zyski dla pracowników?
Pozdrawiam

Skoro pracownik Mlekpolu przerabia trzykrotną średnią krajowa to i zarabiać powinien w podobnym stosunku.A czy tak jest Panie Prezesie?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.