Sport

  • 3 komentarzy
  • 8924 wyświetleń

Mistrzostwa Polski Weteranów

Brązowy Medal Mistrzostw Polski Weteranów

Z udziałem około 200 zapaśników rocznika 1997 – 1999 z 29 klubów z Polski oraz dwóch ekip zagranicznych-Litwy i Rosji w dniach 25-26.11.2011r.odbył się w Warszawie Międzynarodowy Turniej Uczniowskich Klubów Sportowych w zapasach styl klasyczny.

Turniej ten z roku na rok gromadzi coraz większą liczbę uczestników dzięki odbywającym się w tym samym czasie Mistrzostwom Polski Weteranów w zapasach, na których można było oglądać zmagania trenerów i byłych zawodników. Tu warto wspomnieć, iż udziałem w tej imprezie zaszczycił nas dwukrotny, złoty medalista Olimpijski  Andrzej Wroński. Zajął on przewidywalnie i nie zaskoczenie I miejsce w tych Mistrzostwach. Była to niewątpliwie atrakcja dla naszych młodych zapaśników. Sędzią Głównym zawodów był "Profesor Polskich Zapasów"  Andrzej Supron, który w zapasach uprawiał z powodzeniem styl klasyczny zdobywając między innymi srebrny medal olimpijski,  sześć medali Mistrzostw Świata, siedem medali Mistrzostw Europy.

Nasze miasto Grajewo reprezentowało pięciu zawodników w kategorii młodzików, min.:
• Kwiatkowski Krzysztof, 38 kg i zajął 7 miejsce,
• Sulewski Hubert, 42 kg i zajął 17 miejsce
• Fajfer Kamil, 53 kg i zajął 8 miejsce
• Zalewski Tomasz, 53 kg i zajął 22 miejsce
• Marko Sebastian, 100 kg i zajął 8 miejsce
Dla tej grupy wiekowej był to jeden z ważniejszych, na bardzo wysokim poziomie turniej tego roku, odbywający się w Polsce. Doskonałe umiejętności zaprezentowane przez młodzików podniosły niebywale poziom tych zawodów.
Natomiast na dużą uwagę zasługuje były zawodnik naszego miasta, obecnie mieszkający w Gliwicach,  Tomasz Głębocki, który również reprezentował MOSiR Grajewo. Udział w Mistrzostwach Polski Weteranów przyniósł mu zaszczytne III miejsce na podium. Nasz brązowy medalista startował  w kategorii wagowej 75 kg i  wiekowej 35-45 lat. Przygotowania do zawodów rozpoczął w naszym mieście w miesiącach wakacyjnych, kiedy to przebywał na urlopie i  brał czynnie udział w zajęciach zapaśniczych organizowanych przez Kierownika Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji pod okiem Konrada Paszkowskiego, instruktora zapasów oraz Grzegorza Czyżewskiego, Mistrza Polski Weteranów w zapasach w 2010 roku. Tomasz Głębocki już w przeszłości reprezentował nasze miasto w tej dyscyplinie sportu. Jako młodzik, później junior, osiągał znaczące sukcesy i wielokrotnie był nagradzany. Gratulujemy zatem zaszczytu  i dziękujemy, iż pomimo zmiany miejsca zamieszkania nadal utożsamia się z naszym miastem i reprezentuje barwy naszego klubu.

wtorek, 16 sierpnia 2022

WARMIA Grajewo - TUR Bielsk Podlaski 0:1

wtorek, 9 sierpnia 2022

Skład Wissy na nowy sezon 2022/23

Komentarze (3)

Gratulacje Głęboc !

gratulacje wszystkim zawodnikom i tobie rowniez Tomek!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.