Wiadomości

  • 5 komentarzy
  • 7522 wyświetleń

Miasto pomaga Powiatowi

24 sierpnia br. podczas sesji Rady Miasta Grajewo jednym z ważniejszych punktów będą głosowania nad projektami uchwał dotyczących udzielenia pomocy finansowej powiatowi grajewskiemu. Przygotowany plan zakłada wydatkowanie na te cele blisko 800 tys. zł z budżetu Miasta Grajewo na bieżący rok.


W ramach projektów przewiduje się udzielenie pomocy finansowej:

- kwoty 431 469 zł w formie dotacji celowej z przeznaczeniem dla Szpitala Ogólnego w Grajewie na dofinansowanie realizacji zadania inwestycyjnego pn. "Modernizacja i przebudowa Pododdziału Noworodkowego z Blokiem Porodowym w ramach Oddziału Położniczo – Ginekologicznego Szpitala";

- kwoty 358 500 zł w formie dotacji celowej z przeznaczeniem na realizację zadania inwestycyjnego pn. "Przebudowa drogi powiatowej nr 1802B Grajewo (ul. Konopska) – Konopki – Cyprki – Kurki - Tarachy -  Bęćkowo – Szczuczyn w km 0+000-3+430" w ramach "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019". Koszt realizacji inwestycji w części położonej w granicach administracyjnych Miasta Grajewo wynosi 1 433 783, 35 zł;

- kwoty 5 000 zł w formie dotacji celowej z przeznaczeniem na dofinansowanie zakupu przemysłowej pralnico – wirówki na potrzeby pralni Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Szczuczynie. 

Mieszkańcy korzystają z usług szpitala, jak też z powiatowych dróg publicznych, w cenie jest też pomoc sąsiedzka. O tym czy pomoc zostanie przyznana zadecydują w głosowaniu jawnym radni miejscy. O wyniku będziemy Państwa informować niebawem.


e-Grajewo.pl

 

Komentarze (5)

Co roku powinni pomagać, a nie spać szpital by był w dobraej kondycji finansowej wiadomo, że sami nie dadzą rady, a i tak zatrudnieni są mieszkańcy Grajewa i okolic.

W końcu 500+ się przyda będą godne warunki do rodzenia. Brawo kochanym radnym za udzielenie wsparcia i pomoc finansowej.

No tak ! To na drogi powiatowe miasto ma kasę a na zrobienie ul. W.Perlitza czekamy już 30 lat!!! Tak trudno jest skanalizować ulicę ....litości!!!

MW dokładnie! To jakaś paranoja. Do tego będą wykładać ponad 300 tysięcy na ulicę konopską która ma dobrej jakości asfalt!!! Wiele ulic to piach i błoto, a tu będą wymieniać dobry asfalt! Kpina!

A ja się cieszę, że dokończą ulice konopską bo szok przy weterynarii. Trzeba chodzić po trawie bo zabrakło chodnika. Przy kwocie 1 433 783, 35 miasto przekaże
w dotacji celowej 358 500... nie zapominaj mieszkańcu bez drogi ,że my wpłacamy pieniązki do kasy Urzędu jak wy, a nie do Starostwa ....

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.