poniedziałek, 25 października 2021

Kraj

  • 4 komentarzy
  • 2234 wyświetleń

Mecze bez kibiców?

Mecze bez kibiców?

Premier Donald Tusk zapowiedział, że wszędzie gdzie policja wyda negatywną ocenę dotyczącą bezpieczeństwa meczu, tam będą wydawane decyzje o rozegraniu spotkania bez udziału publiczności.

Jak tłumaczył premier, do tej pory "praktyką bardzo częstą" były: negatywna ocena dotycząca ewentualnego bezpieczeństwa meczu i pozytywna decyzja wydana przez jego organizatorów.

"Dzisiaj widać wyraźnie, że nie można liczyć tutaj wyraźnie na jednolitą, twardą postawę wszystkich instytucji, które są odpowiedzialne za bezpieczeństwo na imprezach masowych. Dotyczy to szczególnie organizatorów i klubów, nie dlatego, żeby miały złą wolą, być może nie potrafią, być może nie są w stanie zapewnić ładu i bezpieczeństwa" - zaznaczył Tusk.

Jak dodał, odnosi wrażenie, że w niektórych miejscach "środowiska chuligańskie zdominowały legalne władze organizacji sportowych czy klubów".

W związku z tym - zapowiedział szef rządu - "wszędzie tam, gdzie policja będzie przekonana, że nie może wydać rekomendacji pozytywnej, tam będą podejmowane decyzje o niewpuszczaniu ludzi na stadion".

 

"Kluby nie dość dobrze przestrzegają ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych i stąd problem. Innymi słowy: nie zwalczają stadionowych chuliganów z taką zaciętością, z jaką powinny to robić." -  mówi  Komendant Główny Policji Andrzej Matejuk.

środa, 28 grudnia 2016

Przekręt internetowy

poniedziałek, 26 września 2016

Rosną mury nienawiści

Komentarze (4)

Kamraci ! Wariaci !

niech Tusk zajmie sie sprawa policjantow, ktorzy zabili gornikow w kopalni wujek bo chodza sobie wolno a nie krzyczy dookola zeby zrobic szum wokol siebie bo ktos rzucil krzeselkiem. panie premier uwajaj. obywatelom zycie polepsz a nie ludziom oczy mydlisz co nie zrobisz w sprawie wielkich chuliganow. rzad nie wie jak walczyc z chuliganstwem to stadiony zamyka :) moze drogi zamkniemy bo co raz wiecej wypadkow smiertelnych.

Pozamykać stadiony! Bo kibice Legii i Lecha prezentowali hasła dotyczące pana Tuska, jego rządu i Szechtera vel Michnika.

co sie teraz dzieja na meczach to jest szok. trzeba wiecej policjatow niz kibicow - tacy powinni placic za szkody jakie wyzadzaja. Kto chce naprawde obejrzec mecz to boi sie isc. popieram premiera- bo innego wyjscia niema. Idzie sie na mecz nie poto zeba krzesla wyrywac.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.