czwartek, 28 września 2023

Wiadomości

  • 13 komentarzy
  • 10847 wyświetleń

Matura pisemna

Dnia 5 maja br. w całej Polsce rozpoczęły się matury pisemne, do której przystępują wszyscy abiturienci. Terminy egzaminów ustalone są jednakowo i potrwają do 25 maja br.:
5 V – język polski
6 V – język angielski
9 V – matematyka
12 V – historia
13 V – biologia
16 V – geografia
23 V – historia sztuki
25 V – język rosyjski

W ZS nr 2 Grajewo do matury z języka polskiego przystąpiło 59 osób. W następnych dniach matematyka – 18 osób, geografia – 35, biologia – 2, język angielski – 32, historia – 4, historia sztuki – 1, język rosyjski – 27.

W ZS w Szczuczynie język polski - 46 uczniów, inne przedmioty: język angielski – 40 osób, matematyka – 12, historia – 9, geografia – 6, język niemiecki – 6, biologia – 18, chemia – 1.

„W ZS w Niećkowie podejście do matury z języka polskiego zadeklarowało 45 uczniów – informuje dyrektor, pani Zuzanna Kurowska – pozostałe przedmioty, język angielski – 40 uczniów, język rosyjski – 5, matematyka – 8, historia – 14, biologia – 14, WOS – 5 i geografia – 4.”

CIEKAWOSTKA:
Przedmioty nietypowe, które można zdawać na nowej maturze, nie cieszą się wielką popularnością. Prawie tysiąc uczniów z całej Polski zdecydowało się na historię muzyki, ponad 200 osób wybrało język łaciński i kulturę antyczną, ponad stu uczniów chce wykazać się wiedzą o tańcu. Cztery osoby z całego kraju zdecydowały się na język grecki i kulturę antyczną.

Czytaj więcej...

MagK
e-Grajewo.pl

Komentarze (13)

Nie podkreśliłam który temat wypracowania wybrałam ... Jakie będą tego konsekwencje? Tak w ogóleto nigdzie nie pisało: ani w arkuszu ani na tej pierwszej karcie, żeby podkreslić temat ! Mogli chociaż przypomnieć ! Czy moje wypracowania będzie sprawdzane ??

matura - dziwna,zobaczymy po wynikach ;)mam tylko małe marzenie,żeby polonistki z naszej szkoły (ZS1)a zwłaszcza jedna(...) rozwiazała ten test i napisała pracę,a OKE sprawdzi z kluczem.Jestem ciekawa jakby to wyszło ...

Smutna:
Wg. opinii Pani z OKE, która nam towarzyszyła dzisiaj - wszelkie wątpliwości formalne będą rozstrzygane na korzyść zdającego. Jeśli więc napisałaś na temat nie podkreślając tematu - egzaminator uzna Ci wypracowanie. aj.

paranoja... nawet odległości w Lo w grajewie nie były zachowane : moze ktoś sie tym zainteresuje... dlaczego my mamy cierpiec odległości po m a w grajewie mają luzik.. a co to za wyjatki???

A przepraszam, te odległości to jakie mają być by były zachowane?
Gdybym miał pisać maturę wolałbym, żeby mi nikt na plecach nie siedział. Rozstawilismy tak daleko jak się dało - większych sal niestety nie mamy.aj.

no tak ale chyba powinny być takie same w całej polsce.. a nie tak zeby uczniowie mogli sie kontaktowac :/ a pozatym skoro nie macie wiekszych sal to po co przyjmujecie tylu uczniów??? nie macie limitu miejsc??? chyba szkoła powinna zdawac sobie z tego sprawę ze po jakims czasie nauki w szkole musi odbyc sie matura.... idac tym tokiem myślenia... należało by przyjąć jeszcze wiecej uczniów a egzaminy zdawała by połowa z nich bo są zamałe sale... i teraz trzeba miec nadzieje zeby trafic do tej połowy która nie musi sie meczyc... POGRATULOWAC POMYSŁOWOŚCI...

no tak ale chyba powinny być takie same w całej polsce.. a nie tak zeby uczniowie mogli sie kontaktowac a pozatym skoro nie macie wiekszych sal to po co przyjmujecie tylu uczniów? nie macie limitu miejsc? chyba szkoła powinna zdawac sobie z tego sprawę ze po jakims czasie nauki w szkole musi odbyc sie matura.... idac tym tokiem myślenia... należało by przyjąć jeszcze wiecej uczniów a egzaminy zdawała by połowa z nich bo są zamałe sale... i teraz trzeba miec nadzieje zeby trafic do tej połowy która nie musi sie meczyc... POGRATULOWAC POMYSŁOWOŚCI...

Skandal! Skandal!
Maturę trzeba unieważnić!!
Brak zgodności z procedurami, brak właściwych odstępów /min. 1,5m/, na stołach napoje, itd.

to nie zgodne z procedurami

Piszę jeszcze raz, poniewż mój oststni komentarz nie został zamieszczony....ciekawe dlaczego...prosze państwa w ogólniaku zawsze wszysko przechodzi przekretem...a póxniej radość z sukcesów...w oszukiwaniu chyba..

Z Rozporządzenia (a tylko ono jest prawem):
§ 79. 1. W czasie trwania części pisemnej egzaminu maturalnego każdy zdający pracuje przy osobnym stoliku. Stoliki są ustawione w jednym kierunku, w odległości zapewniającej samodzielność pracy zdających.
Ten warunek został spełniony na pewno, a odległości były nie mniejsze niż ok.130 cm.
Na Nowej Maturze kontaktowanie się zwyczajnie nie opłaca: nie ma na to czasu, wykrycie identycznych zapisów, zwłaszcza błędnych w pracach zdających siedzących na sali obok siebie przez sprawdzającego egzaminatora skutkuje unieważnieniem prac obu zdających.
Wszelkie zastrzeżenia proszę zgłaszać do OKE w Łomży - moim bowiem zdaniem na razie egzaminy w LO i I LP przebiegają zgodnie z prawem.Pozdrawiam.aj

heh uczniowie LO w Grajewie sami opowiadają jak to bez wniku ściągali... juz wiadomo dlaczego wszyscy zdawali bezproblemowo stare matury :/ jedna wielka lipa a teraz przy nowych powinniscie wszyscy razem test rozwiązac na tablicy i uczniów nie stresowac..chociaz i tak mieli łatwiej ... a pozatym dziwne ciekawe kto mówi prawde uczniowie ze sciagali... czy dyrektor, który twierdzi ze " sie nie opłaca"....

Odrobinkę logiki:
Nie ma sprzeczności między moja opinią, że ściąganie się nie opłaca, a zdaniem zdających, że jednak ściągali.
Jeśli ściągali - dowiemy się w czerwcu czy umieli to robić. Jeśli umieli - cwaniactwo kolejny raz wygra, jesli nie - powtarzać unieważnioną maturę można dopiero w styczniu.Na miejscu tych, którzy tak ochoczo cieszą się swoim "sukcesem" poczekałbym jednak do ogłoszenia wyników.aj.

ucz sie ucz a sieto zmarlych stanie sie twoim sietem... i tak to nic nie da... woda to jest zycie :]

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.