czwartek, 30 maja 2024

Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 11939 wyświetleń

Matura od 4 do 23 maja


Pisemne matury rozpoczną się 4 maja egzaminem z języka polskiego. Zakończą się 23 maja  egzaminem z języków mniejszości narodowych oraz języka kaszubskiego. W tym roku część egzaminów odbędzie przed południem (początek o 9.00), a część po południu (początek o 14.00).

Zgodnie z harmonogramem, w drugim dniu matur pisemnych - 7 maja - przeprowadzony będzie egzamin z j. angielskiego. 8 maja odbędzie się egzamin z wiedzy o społeczeństwie, 9 maja - z j. niemieckiego, 10 maja - z geografii, 11 maja - z biologii. Egzamin z matematyki odbędzie 14 maja, dzień później - z j. rosyjskiego, 16 maja - z chemii, 17 maja - z historii, 18 maja - z fizyki i astronomii, 21 maja - z francuskiego, a 22 maja - z informatyki.
Po południu przeprowadzane będą egzaminy z przedmiotów rzadziej wybieranych przez abiturientów. 8 maja odbędzie się egzamin z historii sztuki, 9 maja - z j. włoskiego, 10 maja - z historii muzyki, 14 maja - z wiedzy o tańcu, 15 maja - z j. hiszpańskiego, 21 maja - z łaciny, greki, szwedzkiego, portugalskiego i słowackiego.

Część ustna egzaminu maturalnego ma odbyć się od 4 do 31 maja, zgodnie z harmonogramami ustalanymi przez przewodniczących szkolnych zespołów egzaminacyjnych.

- Nie zaskoczył ani nie zadziwił nas terminarz matur podany przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Łomży, gdyż maj jest zawsze miesiącem, w którym uczniowie piszą egzamin dojrzałości. Osobiście uważam, że bardziej niepokojące są zmiany dotyczące procedury przeprowadzania egzaminu, jak na przykład ta, że w części ustnej nauczyciel danego przedmiotu, nie będzie mógł egzaminować ucznia, którego uczył - powiedziała M. J. Sulkowska, dyrektor ZS nr 2 w Grajewie.

więcej na www.oke.lomza.com

środa, 29 maja 2024

Latarnik wyborczy 2024

Komentarze (6)

ja się ciesze ze.. nie bedzie z polskiego egzaminować bo bym na 100% nie zdał hyh

Ja się bardzo denerwuje bo na moim egzaminie z ruska będą osoby których w ogóle nie będe znać - to jest strasznie stresujace

Matury swoją Drogą kochana Młodzieży.............a narazie wymiatajcie na studniówkowych parkietach :D ;) Pozdrowionka

co za d... wymyslił matura 4 maja jakby nie mogli zrobic 7 maja... a nam dac jeszcze troche czasu na powtorzenie matriału...

ja terz mialam z j. polskiego 3 maja i siedzialam i kulam przez caly rok powtarzac a nie dzien przed matura, bo dzien przed to sie idzie do baru na piwo a matyra z polskiego jest zdana na 80%

chciałabym wiedziec kiedy beda wyniki i od kiedy mozna skladac dokumenty na studia

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.