wtorek, 27 lutego 2024

Wiadomości

  • 27 komentarzy
  • 13633 wyświetleń

Martwy łabędź bez grypy

Nad jeziorem Dręstwo k. Rajgrodu (przy ujściu rzeki Jegrznia) znaleziono martwego łabędzia, przekazano go odpowiednim służbom w Augustowie, ponieważ to ich teren działania. Znaleziony martwy ptak oraz kilka innych z Augustowa wysłano do Zakładu Higieny Weterynaryjnej, następnie próbki trafią do Instytutu w Puławach, gdzie zostaną gruntownie zbadane pod kątem ptasiej grypy. (13.03.06r.)


- "Łabędzie prawdopodobnie zginęły z wycieńczenia jak wiele tych zwierząt co roku, ale trzeba "dmuchać na zimne". Miasto uruchomiło w Przedsiębiorstwie Usług Komunalnych w Grajewie, punkt gdzie są dyżury. Ludzie mają tam odpowiednie pomieszczenie i sprzęt. Zajmują się padłymi ptakami z terenu miasta i okolic. Obserwowane są raczej drobne ptaki tj. wróble, gołębie, zdarzyła się kaczka, jak wykazała sekcja zwłok była upolowana przez jastrzębia" - dla e-Grajewo.pl Ireneusz Kobyliński - Powiatowy Lekarz Weterynarii w Grajewie (13.03.06r.)


- " Wyniki badań laboratoryjnych znalezionych martwych łabędzi są ujemne" - informuje Powiatowy Lekarz Weterynarii w Grajewie (20.03.06r.)


e-Grajewo.pl

Komentarze (27)

jeszcze tylko ptasiej grypy nam tu brakuje.... buu....

Dreństwie!! nauczcie się pisać! co za ludzie... :/

DRĘSTWO, Rybczyzna, jezioro rynnowe, na Pojezierzu Ełckim, w woj. podlaskim; pow. 504 ha, dł. 6,9 km, szer. 1,5 km, maks. głęb. 25 m; linia brzegowa słabo rozwinięta; brzegi niskie, miejscami podmokłe, pd. — wyższe, zalesione; przez D. przepływa rz. Jegrznia, łącząc je z Jez. Rajgrodzkim

Bogdan - ale tY jesteś mądry

Nooo to lipaa :(((

ptaki zdechłe były znajdowane od ...zarania dziejów, sa i beda . a teraz babcia dzwoni .że zobaczyła kulejacego wróbla "przyjećta zobaczyta jakis chory ten ptaszek"I co ?? miasto ma uruchomić wszystkie słuzby , przecież to paranoja.

uuu Ja mam nad jeziorem dręstwem działkę uu nie wiem co to będzie nie będe mogła się kompać!!! :P ;-(((

TO wszystko przez prezydenta. PTASIA GRYPA PRZYSZŁA DO POLSKI BO PREZYDENTEM JESZ KACZKA

To zwykłe Dreństwo z waszej strony!!!

to se pojechałeś Bogdanie! nie ma to jak pouczać kogoś nie będąc samemu doinformowanym! oto Polska właśnie :/ kocham ten kraj i codziennie dziękuję Bogu, że jestem Polakiem i za te śliczne łabędzie...

boguś gratuluje zmysłowości

boguś jesteś WIELKI

bogdan...........!!! Co ty wiesz o Dreństwie......!!??

będziesz "kaśka" mogła -wsadzisz tylko grzałkę przy brzegu - i już :)

niedźwiedź mówi: jak ja ryknę to wszystkie zwierzęta z lasu uciekają!
lew mówi: jak ja ryknę to wszystkie zwierzęta ze stepu uciekają!
na to kurczak: a jak ja kichnę to cały świat robi w gacie!!!

Co za debil(nawet sie nie podPISał) rzucił tekst z wyjasnieniem powodu ogarniecia Polski ptasia grypą ! Tak slabym humorem poPISuj sie tylko w swoim srodowisku, donaldzie czy jak ci tam

eh... nawet na mapie zle napisali nazwe... ja nie wiem... :/ a łabędź pewnie zdechł bo ktoś nasikał do jeziora albo nikt go nie karmił i tyle... wielkie mi halo... jakby bylo o czym gadac... ja mam niedaleko dzialke i co nie pojade tam bo mnie jakis ptak dopadnie... i bede miala "ptasia grype" bezsensu... niestety takie jest zycie ze ptaszki zdychaja... zeby tam znalezli 4 zdechle ptaki to jest sie czym martwic ale jeden... phi... ze starosci kipnal i tyle... buziaki i w wakacje mam zamiar sie w jeziorze pokapac... wiec nie straszcie mnie jakas glupia choroba! ;)

co wy tak wszyscy o tej ptasiej grypie przecież to nic takiego mozesz tylko sie zarazic jak zjesz tego ptaka a nie jak go zaobaczywsz nie a chyba nikt nie jest taki mądry zeby jesc ptaka bOnnny !! Durnie :(

ptasia grypa rzadzi w toruniu mnieli 1 ptaka a w naszej okolicy jest juz pare

Moniko z całym szaacunkiem, ale ty równiesz zapewne masz "minus" naszego obecnie społeczeństwa, które nie umie wyciągać wniosków z przeczytanego tekstu, albo po fragmencie tylko wnioskuje;
ja nie uważam, że tutaj ktos straszy, przeciwnie jak powiedział lek wet : "Łabędzie prawdopodobnie zginęły z wycieńczenia jak wiele tych zwierząt co roku, ale trzeba "dmuchać na zimne".

wniosek -czekać na wyniki, bo bez nich nikt nie zagwaratuje czy ptasia czy nie!
pozdrawiam -zainteresowany!

poza tym, zże przyjęta jest potoczna nazwa, której używa wielu, czyli dreństwo, to u mnie w encyklopedii też jest : "DRĘSTWO, Rybczyzna, jezioro rynnowe, na Pojezierzu Ełckim, w woj. podlaskim; pow. 504 ha, dł. 6,9 km, szer. 1,5 km, maks. głęb. 25 m; linia brzegowa słabo rozwinięta; brzegi niskie, miejscami podmokłe, pd. — wyższe, zalesione; przez D. przepływa rz. Jegrznia, łącząc je z Jez. Rajgrodzkim"
Dręstwo !

no, sorry miałem na myśli również -tak tylko szybko pisałem przepraszam

hah, a był ktoś w ogóle w Dreństwie? Mapa nic nie znaczy, ja znam z tamtąd ludzi prawie całą wioskę ;] a na tablicach oznaczających granice wioski widnieje napis "Dreństwo" a nie jak niektórzy myślą że jest tak jak na mapie "Dręstwo" ;]

O Dreństwie wiem akurat najwięcej ;]

Aha, i proponuję wam czasami odejść od komputera wsiąść na rowerek i pozwiedzac okolice grajewa "na żywo" bo internet nigdy niebędzie pewnym źródłem informacji. a przy okazji człowiek się przewietrzy i troche lepiej (z bliska) pozna swoje rodzinne tereny. Pozdrawiam ;)

ludzie! no przecież nie wszystkie ptaki padaja na ptasią grypę,sa rozne przyczyny "zejscia"z tego swiata-prawda>><

do Bogdana jak cos to sie pisze wciąc a nie "wziąść' to tak na przyszlosc

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.