czwartek, 2 lutego 2023

Kraj

  • 1 komentarzy
  • 715 wyświetleń

Marsz w obronie Puszczy

W obronie Puszczy Białowieskiej zorganizowano w niedzielę w Warszawie tzw. marsz entów. Zdaniem organizatorów marszu, który zgromadził kilkaset osób, ten najstarszy las w Europie jest zagrożony.

- W tej chwili trwa spór. Spór między ludźmi, którzy żyją na terenie Puszczy Białowieskiej, na terenie tych trzech nadleśnictw gospodarczych a organizacjami niezależnymi. 
I jedni, i drudzy są niezwykle mocno zatroskani o los tych zasobów przyrodniczych, które znajdują się na terenie tych trzech nadleśnictw gospodarczych, a więc na terenie nadleśnictwa Browsk, Białowieża i Hajnówka - powiedział minister środowiska na konferencji prasowej.

Obecnie trwają prace inwentaryzacyjne, które mają ocenić stan zasobów przyrodniczych Puszczy Białowieskiej.  Ostateczną decyzję w sprawie wycinki chorych drzew ma podjąć minister środowiska.

 

Źródło: www.kurier.pap.pl

Komentarze (1)

Nadleśnictwa autentycznie wycinają drzewa bo z tego się utrzymują. W statystykach podaje się obszar zalesień ale obejmuje to też świeżo posadzone więc las jest coraz młodszy. Jednak obszar Hajnówki to też miejsca pracy w lesie i nie można obsadzić całej polski wschodniej lasem.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.