niedziela, 1 października 2023

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 8576 wyświetleń

Marsz na mammografię

W dniach 30.09 - 1.10.04r. w N.ZOZ "MEDICUS" na os.Południe 9 odbywają się
BADANIEA MAMMOGRAFICZNE

Dla kobiet w wieku 50-69 lat to badanie jest bezpłatne.

Wszelkie informacje i zapisy udzielane są w rejestracji pod numerem (086) 272 43 50

MAMMOGRAFIA jest wizualizacyjną, nieinwazyjną metodą wykorzystującą promienie Roentgena do uwidocznienia na negatywach czarno-białych, struktur gruczołu piersiowego, z zastosowaniem minimalnej dawki promieniowania.
Raporty naukowców potwierdzają, że systematyczne, kontrolne badania mammograficzne zmniejszają częstość występowania zaawansowanego raka piersi. Nigdy dosyć powtarzania, że wykrycie choroby we wczesnym stadium umożliwia wyleczenie, a regularnie wykonywane badanie mammograficzne może wykryć raka piersi przed jego rozprzestrzenieniem się. Rak piersi wcześnie wykryty jest wyleczalny. Dopóki tego nie zrozumiemy, dopóty nie będzie możliwe zmniejszenie zastraszającej liczby zachorowań. Mammografia może wykryć zmiany od 2 do 4 lat wcześniej, zanim staną się one jawne klinicznie.

Kobiety pomiędzy 40 a 50 rokiem życia nawet bez żadnych dolegliwości powinny prześwietlać piersi przynajmniej jeden raz na dwa lata, a po 50-ce co roku.
Kobiety spokrewnione z chorą na raka piersi - matki, siostry, córki powinny badanie to wykonać co roku od 35 roku życia.


e-Grajewo.pl

Komentarze (1)

Ja- jakoś nigdy nie mogę się załapać na te darmowe badania. Jednego razu jestem za młoda, a innym razem znowu za stara.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.