Wiadomości

  • 23 komentarzy
  • 13035 wyświetleń

Marsz dla Życia i Rodziny

Dnia 25 marca w całej Polsce obchodzony był Dzień Świętości Życia. W miastach naszej diecezji organizowane były tzw. „Marsze Życia” w obronie życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci.
Po raz pierwszy w tym roku przez wspólnotę młodzieżową, Ruchu Światło – Życie i Katolicką Odnowę w Duchu Świętym, został organizowany w naszym mieście.

W tym roku w dniu 25 marca "Marsz" przeszedł ulicami Grajewa, by zamanifestować prawdę o świętości życia ludzkiego i jego Bożym pochodzeniu. Marsz wyruszył z parafii MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY po uroczystej Mszy św., która została odprawiona o godz. 17.00.  Zachowując modlitewny charakter marszu udano się do parafii pw. św. o. Pio, gdzie podziękowano Panu Bogu za dar życia oraz zawierzono Jemu nasze rodziny. Odprawione zostało również Nabożeństwo Duchowej Adopcji dziecka poczętego, gdzie była możliwość złożenia deklaracji i podjęcia dziewięciomiesięcznej modlitwy w intencji dziecka poczętego.  

Miłość rodzi życie! – to hasło tegorocznego marszu. Miłość nigdy nie jest przeciw życiu ale zawsze jest życiodajna.

Marsz dla Życia i Rodziny niech będzie naszym osobistym świadectwem wiary i konkretnym aktem obrony życia poczętego ale również tego, które zbliża się do swego kresu. Zabierzmy swoich bliskich i pójdźmy całymi rodzinami. Zbudujmy cywilizację miłości!

               

W tym roku marsze przeszły również ulicami Kolna, Łomży, Myszyńca, Ostrołęki, Ostrowi Maz., Wysokiego Maz., Wyszkowa i Zambrowa.Komentarze (23)

Świetna inicjatywa, w końcu dotarła do Grajewa:)

super pomysł.myślę ze właczy sie w to dzieło duzo osób

a przedkim te życie poczęte będzie bronione.

a może zorganizujmy marsz w obronie ludzi przed ubóstwem i pazernością kleru

Piękna sprawa to jest nam potrzebne ,trzeba głośno mówić i robić jeszcze więcej .Życie to wspaniały dar,ktory dał nam Bog tak napawdę za nic w zamian.

Zamiast organizować marsze w obronie życia poczętego pomagajcie rodzinom dzieląc sie, wtedy słowa będo coś znaczyć. Przykład nie kazanie i zacząć trzeba od siebie .Jezus powiedział aby się dzielić więc nie ubieraj się w złote szaty tylko przeznacz te pieniądze dla rodzin potrzebujących Amen.

Bezdomni zimą zamarzają na ulicach, dlaczego nie otworzycie dlanich Kościołów Pomaganie ubogim to wasz obowiązek a dopiero potem organizujcie marsze wobronie życia poczętego.Jeśli mówimy o obronie życia to mówmy także o tych 2 milionach dzieci które nie dojadają i nie mają zapewnionych podstawowych warunków , na początek proponuje podzielenie majątku Kościoła wśród najbardziej potrzebujących Bóg Zapłać

Było malutko osób ...

Było malutko osób, zaledwie 195 bez ministrantów, księży i strzelców

polaku niemozesz liczyc na podzial majatku kosciola lepiej zrob swoj majatek kosciola jest przez wieki robionyi niemoze byc podzielony

zrospaczony, Polak: a co Wy zrobiliście w tej sprawie? Pisanie nic jeszcze nikomu nic nie dało.... A mądrzyć się każdy to potrafi, gorzej jest już z działaniem. Ja byłam na tym marszu, i powiem , że taki marsz jest potrzebny aby obudzić ludzkie sumienia, aby nie było już takich wypadków jak w Sosnowcu czy w innych miejscowościach. Mówicie o biednych....ok, zgoda, ale czymże są winne te małe istoty...?? To, że chcą żyć, i mają do tego prawo? A co do biednych czy bezdomnych....to , czy daliście im na chleb, daliście im dach na głową?? Dlaczego spychacie to do Kościoła? A państwo? A Opieka Społeczna?? Pomyślcie nad tym, zanim znów wydacie osąd dla Kościoła...

Ktoś podał bardzo złe dane co do ilości osób. W Marszu wzięło 293 osoby!!! DO DUCHOWEJ ADOPCJI PRZYSTĄPIŁO 95 osób. To oznacza że takie Marsze są potrzebne!!!

Dlaczego kocielne przemarsze blokuja główne ulice miasta. Róbcie sobie te marsze po osiedlach lub peryferiach miast a nie przez centrum miasta.

Z tego co wiem to w obu wymienionych parafiach jest co roku zbiórka żywności właśnie dla biednych rodzin i ludzi którzy pomocy potrzebują, a marsz jest potrzebny! Żałuję strasznie że dowiedziałam się po fakcie bo sama chętnie wzięłabym udział.

W Grajewie nie ma bezdomnych, chyba, że z wyboru, bo nie chce się im utrzymywa własnych rodzin. i pracować. Widzę takich "bezdomnych codziennie".

Bezdomni, bezrobotni (ponad 2 miliony) i głodne dzieci - to przede wszystkim problemy do rozwiązania dla rządzących naszym krajem. Dlaczego nie zadajecie im tego pytania? Media też jakoś nie przedstawiają tych spraw, podają tylko "ciekawostki" w róznych programach informacyjnych.

Jestem za obroną życia od poczęcia aż do samej śmierci lecz dlaczego w Grajewie księża niechcą ochrzścić nowo narodzonego dziecka z tzw łoża nieprawego czym ono zawiniło dla naszych księży czy takie umacnianie wiary jest do naśladowania?

to nie chodz na lewo to ci ochrzci i bedziesz godna nasladowania,sa takie co mieszkaja na koscielnej rozbijaja malzenstwa a potem ksiedza obwiniaja,stara modli sie z kolejnym rozwodnikiem i obieca mu dziecko,mloda urodzila dziecko rozwodnikowi,ktory ma swe dwa,marny los tych dzieci co tatus zostawia dla innej,co ten masz dal zeby nie babcia dziadek dzieci skazane na dom dziecka by z nieprawego loza mogly sie wychowywac normalnie

do też matki. Pytam się ciebie kobieto czym to dziecko zawiniło że ksiądz niechce go ochrzcić ,taki człowiek nie powinien nosić sutanny i być księdzem,a ty kobieto wogule nie kumasz coto jest wiara w Boga ,bo BóG nikogo od SIEBIE nie odtrąca tylko to robią niektórzy księrza .

a przestancie zastawiac sie tym Bogiem sam zaloz sutanne i chrzcij dzieci,dziecko niewinne ale czemu mieszasz Boga,ta co wlazi do lozka dla zonatego tez niewinna..........................

Wy z nieprawego loza niszczycie inne dzieci i macie zal do ksiezy,taka jest nasza wiara ze kazdy na swoj sposob jo sobie przypisuje.Wiekla radosc bo np.panna wdowa czy nawet mezatka dziecko urodzila kochankowi, konkubenowi, zonatemu.Bog zadowolony waszym zdaniem,moze i tak skoro tyle dzieci sierot.Jeden kocha sie drugi pije a dzieci chowa ulica albo babcia jak jest.Ksieza na mszy modla sie razem z ludem bozym o zgode i milosc w rodzinach a w tym Grajewie coraz wieksza patologia.Taki katokik modli sie,zone zostawia i z konkubino staje obok i tez sie modli i chodzi po procesji.Jedno nie pasuje do drugiego,ciagle narzekanie na ksiezy na kosciol i pchaja sie wszyscy do oltarza.

do wierzacy w BOGA miej zal do samego siebie a potem do ksiezy a nie do forum,kazdy to wszystko inaczej rozumie albo i wcale nie rozumie,prawe loze lewe loze,gdzie sie poloze tam wloze

a potop to co i Arka Noego............,to nie bylo odtracenie zlych ludzi,dzis tez sa powodzie rozne kataklizmy,zabijaja dzieci tylko czasami te kary sa na niewinnych to sie porobilo ojciec z kochanka idzie w marszu a syna chcial zabic bo,, macochy'' uznac nie chcial

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.