piątek, 8 grudnia 2023

Wiadomości

Majowy weekend

Dobiega końca długi majowy weekend. Pod względem kryminalnym można zaliczyć go do raczej spokojnych. jednak był to czas bardzo pracowity dla podlaskich policjantów. Od piątku (28 kwietnia) do wtorku (2 maja) policjanci przeprowadzili 2 307 interwencji. Na gorącym uczynku przestępstwa bądź w bezpośrednim pościgu zatrzymali 142 sprawców i 39 osób poszukiwanych. Między innymi w nocy 1 maja w Augustowie policjanci zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który zaatakował trzy  budynki przy ul. Tytoniowej. Koszem na śmieci i metalowymi odważnikami wybił łącznie 16 szyb powodując straty przekraczające 2 tys. zł. Wczoraj w Suwałkach na ul. Sejneńskiej nieznany sprawca ukradł wiszącą na budynku państwową flagę.Na drogach naszego województwa doszło do 21 wypadków, w których 1 osoba zginęła i 23 zostały ranne (w ubiegłym roku były 24 wypadki, w których 1 osoba zginęła i aż 33 zostały ranne). W tym samym czasie policjanci zatrzymali ponad 100 pijanych kierowców. Pijanym rekordzistą okazał się mężczyzna, który kierował samochodem w Stawiskach w powiecie kolneńskim. Badanie alkomatem wykazało prawie 3,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 2,8 promila alkoholu miał 23-letni mieszkaniec Puńska, którego policjanci zatrzymali do kontroli radarowej. Mimo, że był pijany to dodatkowo swoim oplem przekroczył dozwoloną prędkość o 31 km/h. Największym weekendowym piratem drogowym okazał się mieszkaniec Warszawy. Fotoradar zarejestrował w Radulach jak pędzi fordem 144 km/h w miejscy gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h. Do najtragiczniejszego wypadku doszło w nocy z soboty na niedzielę w Czeremsze. 26-letni kierowca fiata punto najechał na leżącego na jezdni mężczyznę. Ranny z poważnymi obrażeniami ciała został przewieziony do białostockiego szpitala. Mimo wysiłków lekarzy zmarł.Można przypuszczać, że ze względu na powracających z wypoczynku Podlasian najbliższe godziny przyniosą natężenie ruchu na drogach. Już teraz policjanci czuwają nad bezpieczeństwem podróżujących. Reagują na przekraczanie dozwolonych prędkości oraz łamanie zakazów wyprzedzania. Badają trzeźwość kierujących oraz sprawdzają, czy podróżujący samochodami mają zapięte pasy bezpieczeństwa.
Apelujemy szczególnie do kierowców, by ze względu na dobro swoje i swoich bliskich zrezygnowali z brawurowej jazdy i nie wsiadali za kierownicę samochodu po wypiciu alkoholu.nadkom. Jacek Dobrzyński
rzecznik prasowy
Komendanta Wojewódzkiego Policji

czwartek, 7 grudnia 2023

Grajewo. Konsultacje społeczne

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.