sobota, 25 maja 2024

Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 8963 wyświetleń

Ślubowanie - SP nr 4

7. 10 br. pierwszoklasiści w Szkole Podstawowej nr 4 im. H. Sienkiewicza w Grajewie złożyli uroczyste ślubowanie. Zostali oni pasowani na uczniów w obecności rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości.

Młodzi uczniowie udowodnili, że nadają się już do szkoły. Wykazali się umiejętnościami recytatorskimi, muzycznymi, sprytem. W konkursach przed publicznością współzawodniczyli oddzielając jak najszybciej kasztany od żołędzi, czy podając między sobą jajko na łyżce tak by go nie potłuc.
Obserwowali też jak radzili sobie dorośli i ich koledzy z symbolicznym zadaniem, jakie zdarza się przecież w życiu codziennym, kiedy należy powstrzymać swoje emocje i rozwiązywać trudne sytuacje. Było to zjedzenie z uśmiechem kwaśnej cytryny.

Z optymizmem i radością na twarzach, z prawą ręką w górze uczniowie złożyli ślubowanie :

"Obiecuję uroczyście, że będę starał się być dobrym i uczciwym człowiekiem. Będę strzegł honoru i dobrego imienia swojej szkoły. Będę szanował swoich nauczycieli, przełożonych i rodziców. Będę uczył się tego, co piękne i mądre. Będę kochał i strzegł moja Ojczyznę i przyczyniał się do jej rozwoju."

Ks. T. Wilga prosił rodziców, aby starali się wychowywać swoje dzieci. Uczniom natomiast mówił, żeby dawali swoją miłość, bo mają jej najwięcej właśnie rodzicom, nauczycielom. Życzył najlepszych ocen w zeszytach i radości z wyników w nauce.

foto6 - nie jest łatwo zjeść z uśmiechem kwaśną cytrynę...

e-Grajewo.pl

Komentarze (4)

Przygotowujący, jak zwykle wpadli na fajny pomysł. Było bardzo przyjemnie.

wzruszyłam się oglądajać te zdjęcia

Szkoła nr 1 wypadła o wiele wiele lepiej niż 4

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.