Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 13774 wyświetleń

Lokatorzy nie płacą czynszu

Lokatorzy nie płacą czynszu

Kłopoty z płaceniem czynszu ma wielu lokatorów mieszkań komunalnych, zaległości mają też użytkownicy mieszkań spółdzielczych. Z tymi, którzy zalegają, rozmawia się, proponuje spłatę na raty. Mimo to mają oni nadal nieuregulowane rachunki, rekordziści nie płacą latami. Wieszanie np. czarnych list dłużników na klatkach schodowych to łamanie prawa. W innych miastach są pomysły na umożliwienie lokatorom wglądu do komputerowego rejestru dłużników. Kolejny sposób to wysyłanie pism z prośbą o zapłatę, ale podobno najskuteczniejszym jest rychła perspektywa wyeksmitowania do lokalu o bardzo niskim standardzie. W Grajewie są jednak niewielkie możliwości, brakuje budynku tego typu, jak również wolnych lokali socjalnych w istniejących zasobach.


Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko - Własnościowa w Grajewie administruje ok. 3000 lokalami mieszkalnymi. Na koniec grudnia 2010 r. lokatorzy zadłużeni są na łączną kwotę 930 tys. zł, co stanowi 8% przychodów spółdzielni. "Rekordzista” ma na swoim koncie 35 tysięcy złotych długu.

Grajewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zarządza 144 mieszkaniami. Łączna kwota zadłużenia na koniec 2010 r. wynosi 24 229,42 zł. Osoba z najwyższym zadłużeniem winna jest TBS 9 600 zł. Ściągalność wpłat za czynsz kształtuje się na poziomie 90 %, jest to nieco mniejsza niż  w latach ubiegłych.

Zakład Administracji Domów Mieszkalnych w Grajewie posiada w swoich zasobach 966 lokali mieszkalnych, w tym 681 mieszkań komunalnych. Zadłużonych jest 341 rodzin na łączną kwotę 407 tys. zł. Zadłużenie „rekordzisty” wynosi 19 098,16 zł. Terminowe płatności czynszu w ADM to 64,7 %. Jest niewielka poprawa ściągalności zadłużenia w porównaniu do okresu sprzed dwóch lat.

e-Grajewo.pl

poniedziałek, 18 października 2021

Trwa wymiana antenowych nadajników telewizji naziemnej

poniedziałek, 18 października 2021

Sołectwo Pieńczykowo uhonorowane

Komentarze (1)

A.D.M twierdzi że ma tylu dłuzników a jezeli ludzie bez zadłużenia z mniejszym metrażem proponują splatę zadłużenia w zamian za zamianę mieszkania na wieksze to rozkładaja ręce że zadłużeni lokatorzy nie chcą się zamienić na mniejsze mieszkanie!!!Więc dyrekcja A.D.M sama jest sobie winna że nie zmuszaja dłużników do zmiany mieszkania!!!

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.