sobota, 13 sierpnia 2022

Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 13749 wyświetleń

Likwidacje szkół w toku

Do końca lutego samorządy mają czas na ostateczne decyzje w sprawie ewentualnej likwidacji szkół.

 
Główną przyczyną likwidacji małych placówek jest niż demograficzny, natomiast w przypadku szkół dla dorosłych brakuje zazwyczaj chętnych do nauki. W województwie podlaskim zamknięcie grozi ponad pięćdziesięciu szkołom.

Na razie – jak potwierdza rzecznik podlaskiego kuratorium oświaty M. Palanis - oficjalnie wpłynęły 3 wnioski o planowanej likwidacji z powiatu grajewskiego. To szkoły ponadgimnazjalne: Liceum Profilowane w ZS nr 2 w Grajewie, Szkoła Policealna oraz Technikum Zaoczne w ZS w Wojewodzinie.

Zapewne wpłyną kolejne, bo decyzję o zamknięciu z końcem obecnego roku szkolnego podstawówek w Żebrach i Kędziorowie podjęli już radni z gminy Wąsosz. Uczy się w nich 25 uczniów.

Radni przyjęli też uchwałę o zamiarze przekazania szkoły w Niecikach łomżyńskiemu stowarzyszeniu "Edukator". Wójt gminy Wąsosz jest w kontakcie i będzie nadal rozmawiał z przedstawicielami Stowarzyszenia na ten temat. "Edukator" przejmuje niechciane przez samorządy szkoły i przeprowadza ich restrukturyzację. Nauczyciele zarabiają w nich mniej i tracą część przywilejów, ale nie tracą pracy. A małe, wiejskie miejscowości nie tracą szkół. Aktualnie Stowarzyszenie prowadzi ok. 30 placówek w regionie.

Rada Miejska w Rajgrodzie również stoi przed podobnym dylematem – tu wymieniane są: SP w Rydzewie, Bełdzie oraz Karczewie.

 

 

Komentarze (8)

W Rajgrodzie, jak zwykle, radnym zabraknie odwagi. Poza tym nic sie nie dzieje w rajgrodziej podstawówce. Nie widać żeby ją szykowano na przyjęcie większej liczby uczniów.

Oj, dzieje się, dzieje.... wymieniono drzwi w salach na górze. Czy to nie wystarczy?

To jest jakieś technikum zaoczne w ZS w Wojewodzinie? Pierwsze słyszę,mimo ,że się tam uczę,przykre.

Zaoczne w wojewodzinie ? Przeciez nie ma juz dawno z tego co miwiadomo

Wiesz co Graba2 czytam Twoje komentarze od początku i dochodzę do wniosku, że Ty "jesteś za, a nawet przeciw" tak trzymać Pozdrawiam

Tytuł bardzo niepokojący, ale zupełnie nietrafiony w kontekście wymienionych szkół średnich. W Zespole nr 2 w Grajewie i w Zespole Szkół w Wojewodzinie istnieją dwa rodzaje szkół, a w każdej z nich kilka kierunków lub profili. Prawie w każdym roku proponowane są nowe, a więc naturalne jest, że są i talie, które nie trafiają w zainteresowania młodzieży i trzeba je po jakimś czasie usunąć z oferty edukacyjnej. Ale to nie powód, żeby to zaraz nazywać likwidacją szkoły i robić z tego sensację...........................

wraz z końcem poboru do powszechnej służby wojskowej zakończy się żywot szkol zaocznych

i tu masz rację przeszedłem to na własnej skórze do studenta.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.