środa, 21 lutego 2024

Wiadomości

  • 9 komentarzy
  • 11661 wyświetleń

"Lewe" schody do remontu !

Zaniedbane, popękane, niebezpieczne – tak wygląda i takie jest przejście na ul. Wojska Polskiego przy Miejskim Domu Kultury w Grajewie. Schody, które od kilkunastu lat stanowią ruinę, zdaniem mieszkańców miasta powinny być jak najszybciej zmodernizowane !

- Nie korzystamy z tego przejścia. Strach chodzić po tych schodach, na takiej ruinie łatwo o wypadek. Dlaczego nikt nie dba o to przejście ? - pyta zdenerwowany p. Antoni, który mieszka na ul. Wojska Polskiego w Grajewie.

W 2005 r. zakończył się remont schodów znajdujących się po prawej stronie MDK. Wówczas zapomniano jednak o przejściu po drugiej stronie kina. Przejściu, które z roku na rok popada w ruinę.

- Przeprowadzony dwa lata temu remont schodów po prawej stronie w naszej opinii rozwiązał problem komunikacyjny w tej części miasta - mówi Ryszard Wolwark, sekretarz Urzędu Miasta w Grajewie.

Jednak schody po lewej stronie mogłyby poprawić ruch pieszy na ul. Wojska Polskiego. Mogłyby gdyby miasto zdecydowało się na ich remont. Jednak zadaniem urzędników schody nie są wystarczająco użytkowane, a lepszym rozwiązaniem byłoby ich zamknięcie niż remont.

- Remont schodów po lewej stronie przy MDK nie jest ujęty w tegorocznym budżecie miasta. Moim zdaniem te przejście jest na tyle niebezpieczne, że powinno być zamknięte dla pieszych - dodaje Ryszard Wolwark. 
e-Grajewo.pl

środa, 21 lutego 2024

Rodzina śp. Jana Ajdyn dziękuje

środa, 21 lutego 2024

Oszuści nie odpuszczają

Komentarze (9)

na tak, ale na kościół będzie od zaraz pare baniek ... co za miasto

... i maja racje , ja bym wysiedlil mieszkancow do popowa a grajewo zaoral i zasial burakami, skoro centrum miasta nie moze wygladac "bardziej"

Umiecie tylko opisac stan faktyczny? po co to robic? Jezeli napiszecie artykol to myslicie ze cos on zmieni ? to jestescie w bledzie .. to tylko jest spamowanie ... a jak tak bardzo przejmujecie sie schodami to prosze... z prywatnych pieniedzy zrobcie remoncik i wtedy bedziecie mogli napisac , chwalac sie ze to WY robiliscie ... Pozdrawiam .. narX

Schody jedne będą całkowicie zlikwidowane, a miejsce po nich będzie placem zieleni.

plac zieleni pomiedzy budynkami? :| robta co chceta

Nie chodzi o to czy jest możliwość przejścia na ulicę, a stanowią całość architektoniczną z remontowanym Domem Kultury,Kinem i powinne istnieć, a więc należy wyremontować. Gdyby tak myśleli wszyscy radni w Polsce nie bylo by pięknych alejek, promenad prowadzacych może do nikąd alesłużacych ludzim.

plac zieleni stanie sie szybko "ogrodkiem piwnym" dla okolicznego marginesu. Mysle ze korzystajac z remontu MDK mozna pokusic sie o zabudowanie tego terenu jakas dobudowka do remontowanego budynku, ciekawa wydaje sie koncepcja duzego jej przeszklenia, zarowno po jednej jak i po drugiej stronie MDK, gdzie miescilyby sie np lokale pod dzialalnosc handlowa lub uslugowa. Miejsce badz co badz jest atrakcyjne ;)

Tak, działalność handlowa byłaby z korzyścią dla wszystkich. Możnaby zrobić zaplecze typu kawiarenka, bar czy mini restauracyjka dla bywalców kina, kilka butików, które nie kolidowały by z główną funkcją MDK. Niestety większość funduszy poszła na remont sali widowiskowej, sprzęt audio, krzesełka, ekran itd. i na więcej nie ma. Zresztą po otwarciu kina w grudniu będzie się pewnie myślec co dalej.Dobudówka nie wchodzi raczej w grę jak sądzę. Zresztą, nigdy nie wiadomo co włodarze miasta mają jeszcze w zanadrzu. Narazie wiadomo, że do końca roku kino ruszy !!!

Mozna powiekszyc lekko parking zrobic barierki i zasypac schody a w te miejsca posadzic pare drzew itp.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.