poniedziałek, 8 sierpnia 2022

Wiadomości

  • 9 komentarzy
  • 11088 wyświetleń

"Lewe" schody do remontu !

Zaniedbane, popękane, niebezpieczne – tak wygląda i takie jest przejście na ul. Wojska Polskiego przy Miejskim Domu Kultury w Grajewie. Schody, które od kilkunastu lat stanowią ruinę, zdaniem mieszkańców miasta powinny być jak najszybciej zmodernizowane !

- Nie korzystamy z tego przejścia. Strach chodzić po tych schodach, na takiej ruinie łatwo o wypadek. Dlaczego nikt nie dba o to przejście ? - pyta zdenerwowany p. Antoni, który mieszka na ul. Wojska Polskiego w Grajewie.

W 2005 r. zakończył się remont schodów znajdujących się po prawej stronie MDK. Wówczas zapomniano jednak o przejściu po drugiej stronie kina. Przejściu, które z roku na rok popada w ruinę.

- Przeprowadzony dwa lata temu remont schodów po prawej stronie w naszej opinii rozwiązał problem komunikacyjny w tej części miasta - mówi Ryszard Wolwark, sekretarz Urzędu Miasta w Grajewie.

Jednak schody po lewej stronie mogłyby poprawić ruch pieszy na ul. Wojska Polskiego. Mogłyby gdyby miasto zdecydowało się na ich remont. Jednak zadaniem urzędników schody nie są wystarczająco użytkowane, a lepszym rozwiązaniem byłoby ich zamknięcie niż remont.

- Remont schodów po lewej stronie przy MDK nie jest ujęty w tegorocznym budżecie miasta. Moim zdaniem te przejście jest na tyle niebezpieczne, że powinno być zamknięte dla pieszych - dodaje Ryszard Wolwark. 
e-Grajewo.pl

poniedziałek, 8 sierpnia 2022

Łazarze gm. Rajgród. Pożar budynku

poniedziałek, 8 sierpnia 2022

Ktoś strzelał do bocianów pod Sokółką

Komentarze (9)

na tak, ale na kościół będzie od zaraz pare baniek ... co za miasto

... i maja racje , ja bym wysiedlil mieszkancow do popowa a grajewo zaoral i zasial burakami, skoro centrum miasta nie moze wygladac "bardziej"

Umiecie tylko opisac stan faktyczny? po co to robic? Jezeli napiszecie artykol to myslicie ze cos on zmieni ? to jestescie w bledzie .. to tylko jest spamowanie ... a jak tak bardzo przejmujecie sie schodami to prosze... z prywatnych pieniedzy zrobcie remoncik i wtedy bedziecie mogli napisac , chwalac sie ze to WY robiliscie ... Pozdrawiam .. narX

Schody jedne będą całkowicie zlikwidowane, a miejsce po nich będzie placem zieleni.

plac zieleni pomiedzy budynkami? :| robta co chceta

Nie chodzi o to czy jest możliwość przejścia na ulicę, a stanowią całość architektoniczną z remontowanym Domem Kultury,Kinem i powinne istnieć, a więc należy wyremontować. Gdyby tak myśleli wszyscy radni w Polsce nie bylo by pięknych alejek, promenad prowadzacych może do nikąd alesłużacych ludzim.

plac zieleni stanie sie szybko "ogrodkiem piwnym" dla okolicznego marginesu. Mysle ze korzystajac z remontu MDK mozna pokusic sie o zabudowanie tego terenu jakas dobudowka do remontowanego budynku, ciekawa wydaje sie koncepcja duzego jej przeszklenia, zarowno po jednej jak i po drugiej stronie MDK, gdzie miescilyby sie np lokale pod dzialalnosc handlowa lub uslugowa. Miejsce badz co badz jest atrakcyjne ;)

Tak, działalność handlowa byłaby z korzyścią dla wszystkich. Możnaby zrobić zaplecze typu kawiarenka, bar czy mini restauracyjka dla bywalców kina, kilka butików, które nie kolidowały by z główną funkcją MDK. Niestety większość funduszy poszła na remont sali widowiskowej, sprzęt audio, krzesełka, ekran itd. i na więcej nie ma. Zresztą po otwarciu kina w grudniu będzie się pewnie myślec co dalej.Dobudówka nie wchodzi raczej w grę jak sądzę. Zresztą, nigdy nie wiadomo co włodarze miasta mają jeszcze w zanadrzu. Narazie wiadomo, że do końca roku kino ruszy !!!

Mozna powiekszyc lekko parking zrobic barierki i zasypac schody a w te miejsca posadzic pare drzew itp.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.