czwartek, 2 lutego 2023

Wiadomości

  • 14 komentarzy
  • 9669 wyświetleń

"Lewe" papierosy i alkohol

W niedzielę 16 października grajewski dzielnicowy zabezpieczył 1020 paczek papierosów i 65 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Nielegalny towar trafił w ręce mundurowego podczas sprawdzania punktu zaznaczonego na Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mężczyźnie grozi teraz do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie, każdego dnia sprawdzają miejsca wskazane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, zaznaczone przez mieszkańców grajewskiego powiatu. W niedzielę 16 X dzielnicowy podczas obchodu rejonu służbowego postanowił skontrolować punkt zaznaczony na „Mapie”. Posiadał bowiem informacje, że w garażu na jednym z osiedli może dochodzić do handlu nielegalnymi wyrobami tytoniowymi oraz alkoholem.

Funkcjonariusz nie musiał zbyt długo czekać, by nabrać podejrzeń, że właściciel garażu może ukrywać w nim nielegalny towar. Podjął interwencję. Okazało się, że mieszkaniec Grajewa miał 1020 paczek papierosów i 65 litrów alkoholu, bez polskich znaków akcyzy skarbowej. 42 -latek został zatrzymany, a jego trefny towar zabezpieczony. Teraz niezgodnym z prawem postępowaniem mężczyzny zajmie się sąd. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Policja zachęca do korzystania z interaktywnego narzędzia, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki niej każdy ma wpływ na poprawę bezpieczeństwa w swojej okolicy. Wszystkie punkty zaznaczane na Mapie są weryfikowane i sprawdzane przez policjantów, a w przypadku potwierdzenia, podejmowane są stosowne kroki celem zniwelowania wskazanego zagrożenia. - KPP Grajewo

 

środa, 1 lutego 2023

Oszuści nie odpuszczają

Komentarze (14)

w Stoczku gm.Rajgród działa taki punkt dwa razy już zabrali tam towar ale nadal do funkcjonuje pod nazwa " u cioci Andzi"

Znaczy się mundurowemu grożą trzy lata? Pięknie napisane po polskiemu!

Dobrze uwalić go na pysk tak żeby wiedział że ciężka praca ludzie się bogacą ! a nie 500+zasiłki itp!

Znowu zaczyna sie pisanie glupot.Osoba piszaca pierwszy wpis powinna stuknac sie w pusto glowe .Litosci ludzie

Pewnie Polska!!!!!! nie dostaje 500+ i dlatego pisze głupoty

brawo panie dzielnicowy ale na to wynika ze jest pan jedno osobo na cale grajewo bo reszta nic nie wie nic nie widzi .

Napisałam jak jest, szczerą prawdę.

A skąd wiesz ze tak jest ?

do osoby piszacej pierwszy post.Ciekawi mnie czy zawsze mowisz i piszesz prawde smieszna jestes pewnie dzieki twojej prawdzie nie jednego wydalas

pewno tej osoby co 1 post napisała mąż pije i tak pisze to się kobieto nie pisze głupot tylko się męża do AA wysyła . Dzisiaj są takie czasy że każdy orze jak może !!!!!!!!!! człowiek dla człowieka to nic nie jest wart aby tylko zniszczyć drugiego !!!!!!!!! wstyd

Tak mój mąż pije non stop i zawsze kupuje w tym miejscu i nie tylko on.w sumie ta melina może mieć darmową reklame w pewnej gazecie.

Szczepan jak twój mąż pije to pierz brudy w rodzinnym gronie a nie chwalisz tym sie na forum patologia tym niema co się szczycić z tym trzeba walczyć i zacznij od siebie bo on nie pije bez powodu

Dobrze ,ze takie punkty usługowe działają ,jak byłem w szpitalu to na telefon mi przywozili do szpitala trunki i fajki .pozdrawiam Mariolke.

Nie piszcie, ze wszyscy wiedza bo jestem rodowitym grajewianinem i nie wiem gdzie mozna kupic "nielegalne" papierosy lub alkohol bo sie tym nie interesuje. Po prostu nikt w rodzinie nie pali i nie pije.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.