poniedziałek, 26 lutego 2024

Wiadomości

  • 16 komentarzy
  • 11164 wyświetleń

Lekarze chcą podwyżek

5 tys. zł brutto pensji dla lekarzy bez specjalizacji, 7,5 tys. zł ze specjalizacją,14 dni płatnego urlopu szkoleniowego – m.in. takie warunki stawiają lekarze Ministerstwu Zdrowia. Jeśli ich postulaty nie zostaną zrealizowane – grożą strajkiem.
 
Akcję protestacyjną organizuje Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy. Jako pierwsi strajk rozpoczęli lekarze ze szpitali w Małopolsce. Wkrótce mają dołączyć do nich medycy z innych szpitali w kraju.

Nad ewentualnym przystąpieniem do strajku oraz jego organizacją, w przyszłym tygodniu debatować będą lekarze ze Szpitala Ogólnego w Grajewie.

- Na pewno poprzemy strajk, ale na dzień dzisiejszy jesteśmy przed zebraniem związku, więc trudno powiedzieć jaką formę protestu przyjmiemy. To się okaże po niedzieli  – poinformował  Robert Dejryng, przewodniczący OZZL przy Szpitalu Ogólnym w Grajewie. 

Adam Mazurek,e-Grajewo.pl

poniedziałek, 26 lutego 2024

Most nad Narwią przybliży nas do Warszawy

poniedziałek, 26 lutego 2024

Przechwycili blisko 19 ton nielegalnego tytoniu

Komentarze (16)

Podwyzki tylko im sie chce a leczyc nie ma komu jestem teraz w trakcie leczenia i musze to robic prywatnie jezdze do białegostoku bo pani doktor z grajewa nie chce , to jest zgroza smią jeszcze podwyzek sie domagac

to prawda leczenie z przymusu od siedmiu boleści nie pomoże ani nie wyleczy a pieniędzy się chce

leczyc za państwowe pieniądze nie umieją,trzeba leczyć się prywatnie.Jak posmarujesz to pojedziesz.Jak nie odpowiada im praca za takie pieniądze jak mają, to niech idą na zasiłek.Może wtedy docenią pacjentów jak portfel będzie świecił pustkami.Zeby dobrze zarabiać trzeba dobrze i fachowo leczyć

A może by tak pracownicy Mlekpolu tez zarzadali podwyzek?

Najpierw im kieszenie na tydzień pozaszywać i wtedy niech strajkują

Ile by nie dostali to i tak bedzie im za malo.Nie dotyczy to jednak wszystkich

mówi się o lekarzach "biały personel",ja nazwałbym ich raczej czerwonym personelem i hienami,dostali 30% podwyżki a w łapę jak brali tak biorą,czemu nie strajkowali jak rządził ich guru L.Miller

Jeszcze te NIEROBY z Grajewa grorzą strajkiem wstyd ihańba za waszą pracę to jeszcze bym obcioł pobory o połowę

Na samym początku trzeba się zastanowić, skąd lekarze mają tyle pieniędzy, skoro ciągle płaczą, że im mało. Zwróćcie uwagę na to, jakimi samochodami nasi lekarze jeżdżą! Nie mówcie ze za lekarską pensję można jeździć samochodem za 100tyś zł. No ale oczywiście każdemu jest mało. I jeszcze jedno - POKAŻCIE MI BIEDNEGO LEKARZA! Inni pracownicy szpitala muszą pracować często za mniej niż 1000zł po ponad 25 latach pracy, a lekarzom nadal jest mało! Powtarzam - POKARZCIE MI BIEDNEGO LEKARZA!

A może wszyscy płacący składki przestali by je płacić?Może też zrobimy strajk?Jak innym wolno domagać się podwyżek to nas niech zwolnią od składek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

w g rajewie nie biora łapowek,to im sie chyba naleza podwyzki

dla szpitala zakaznego w grajewie należą się podwyżki dla wszystkich co tam pracują oni solidnie i sumiennie wykonują swoją prace to nie to co w szpitalu ogólnym mają chorych gdzieś odwalą swoje 8godzin i idą do domu! wiem bo sam leżałem i różnica między zakaznym a ogólnym szpitalem jest nie porównywalna!

polowę pozwalniać to może reszta weżmie się do roboty trutnie jedne, w czym oni są lepsi niż inni którzy ukończyli studia w dużym mieście to ci z tytułem profesora nie noszą tak wysoko głów jak nasi partacze

CI NASI LEKARZE TO SAMI BIEDACY W GRAJEWIE??SMIAĆ MI SIE CHCE? JA TO WIEM I WIELU TO WIE KTO SIE Z MIMI SPOTKAŁ JAK NIE DASZ W ŁAPĘ TO WOKOŁ CHOREGO NIC SIE NIE DZIEJE, JAK DASZ ZA MAŁO TO ONI DALEJ SPRAWE OLEWAJĄ.CIEKAWI MNIE JEDNO CO ROBI NASZA PROKURATURA I POLICJA CZY ONI O TYM NIE WIEDZĄ ?ZE PRAWIE LEKARZE BIORĄ W ŁAPE. DZIWE CO NIE?JA MYSLE ZE W GEAJEWSKIM SZPITALU TO JEST PO PO PROSU KLIKA I TO WSZYSTO ,BO CO SIE POJAWI JAKIŚ LEPSZY FACHOWIEC TO ZOSAJE WYGRYZIONY?JESLI DAĆ KOMUŚ TE PODWY PODWYZKI TO RACZEJ PIELEGNIARKOM BO ONI ZA TYCH KONOWAŁOW ODWALAJA ROBOTE . JA BYM IM DAŁ ALE KOPA I NICH IDAĄ CIEKAWI GDZIE BY POSZLI CI NASI SPECJALISCI /?? TO WSZYSTKICH NIE DOTYCZ ALE 98 PR. TO NAPEWNO

Myślę, że Starostwo powinno się bardziej zainteresować dyscypliną i kulturą wśród tych na górze. Jest wiele skarg, tylko kto wyciąga z nich wnioski?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.