sobota, 25 czerwca 2022

Wiadomości

  • 9 komentarzy
  • 11533 wyświetleń

Laureatka z Wojewodzina

           W ramach obchodów Roku Zbigniewa Herberta Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu ogłosiła ogólnopolski konkurs literacki na esej ,,Pan Cogito we współczesnym świecie”. Projekt ten realizowany pod patronem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego adresowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i miał ich zachęcić do podejmowania samodzielnych prób literackich, inspirowanych ideami zmarłego Księcia Poetów.
           Na konkurs napłynęło 70 prac z całej Polski. Autorami tekstów przeważnie byli licealiści z klas humanistycznych. Tym większą więc radość i niespodziankę sprawiła sobie i nam uczennica ZS w Wojewodzinie – Magdalena Dawidowska, która znalazła się w gronie 5 finalistów. Drugoklasistka z Technikum Architektury Krajobrazu uzyskała wyróżnienie za esej, który jury doceniło za innowacyjność, swobodę myśli, refleksyjną diagnozę współczesność oraz umiejętność dostrzegania uniwersalnych wartości w poezji Herberta.
            Wręczenie dyplomów i nagród odbyło się 11 grudnia 2008r w nastrojowym wnętrzu Sali Barokowej w Muzeum w Łowiczu. Wojewodzińska laureatka pracowała pod kierunkiem swojej polonistki – p. mgr Katarzyny Bielińskiej. Opiekunka towarzyszyła Magdzie również podczas uroczystego finału. Organizatorzy wielokrotnie podkreślali wysoki poziom konkursu, zaś wyróżnione prace zostały opublikowane w wydanej z tej okazji książce pt. ,,Bliżej Herberta”.
Zachęcamy do lektury i gratulujemy sukcesu!
Dyrektor Zespołu Szkół w Wojewodzinie – mgr Karol Choynowski

Komentarze (9)

Wielkie gratulacje widac ze dziewczyna jest skromna zasluzenie zostala wyrozniona pozdr.:)

Magdusiu,szczere gratulacje i powodzenia w dalszej edukacji.

jestes wielka. Trzymaj tak dalej.

Brawo Magda. Świetnie. Gratulacje.

serdeczne gratulacje też jestem z Wojewodzina

serdeczne gratulacje Madziu:):)

Twoja mama Musi być z ciebie dumna

GRATULACJE GWIAZDO:)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.