środa, 8 lutego 2023

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 11695 wyświetleń

Łapówka w wysokości 50 zł

W ciągu ostatnich kilku dni funkcjonariusze z Placówki SG w Kuźnicy zatrzymali trzech cudzoziemców, którzy w zamian za odstąpienie od czynności służbowych próbowali wręczyć łapówki.

20 lutego,  na terenie  drogowego przejścia granicznego w Kuźnicy, 41- letni obywatel Białorusi - pasażer Nissana, próbował przekupić funkcjonariusza. Mężczyzna do dokumentów załączył 10 euro w zamian za odstąpienie przez kontrolującego od czynności służbowych mających na celu sprawdzenie stanu technicznego pojazdu. Cudzoziemiec został zatrzymany. Przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze jednego roku pozbawiania  wolności w zawieszeniu na rok.  

Dwa kolejne przypadki miały miejsce na tym samym przejściu granicznym.  W zamian za odstąpienie od czynności służbowych w związku ze złym stanem technicznym pojazdu 38 - letni obywatel Białorusi próbował wręczyć łapówkę w wysokości 50 zł.

Natomiast u 32-letniego obywatela Białorusi ujawniono niedozwoloną ilość wyrobów tytoniowych. W celu uniknięcia kary próbował wręczyć funkcjonariuszowi alkohol. W obu przypadkach mężczyźni zostali zatrzymani za próbę wręczenia korzyści majątkowej.

Komentarze (3)

To nie łapówka tylko obyczaj na Białorusi tylko nie wiedział że w Polsce przeglądy techniczne takie drogie i włożył tak mało, ale ja uważam że taki na oko przegląd to 10 euro to i tak dużo bo co innego na stacji diagnostycznej z użyciem specjalistycznego sprzętu .

no żeby było 100 euro to by nie było afery hahaha

mało a u nich norma tam dasz i jedziesz

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.