sobota, 28 maja 2022

Wiadomości

  • 13 komentarzy
  • 12593 wyświetleń

"Lany Poniedziałek" -ostrzeżenie

Policjanci ostrzegają, że w "Lany Poniedziałek" będą kary dla chuliganów, którzy mylą dobrą zabawę z chuligańskimi wybrykami.

Tradycyjnie w wielkanocny poniedziałek młodzież wzajemnie oblewa się wodą. Zwyczaj ten wywodzi się z czasów słowiańskich, kiedy tradycyjne polewanie wodą oznaczało wiosenne oczyszczenie z brudu, chorób i z grzechu.

W ubiegłych latach starodawny zwyczaj polewania się wodą nabrał, szczególnie w miasteczkach, całkiem innego charakteru. Zdarzały się przypadki, gdy młodzi ludzie oblewali wiaderkami nie tylko przechodniów, ale również jadące pojazdy.

Przekroczenie ogólnie przyjętych zasad i norm dobrego zwyczaju może być traktowane jako wykroczenie, za które grozi mandat w wysokości do 500 zł. A w skrajnych przypadkach kara grzywny lub aresztu.

 

fot.e-Grajewo.pl

piątek, 27 maja 2022

Dzień targowy 27.05.22 r.

piątek, 27 maja 2022

"Kleszczowa" mapa

Komentarze (13)

To trzeba dziś uważać

no i dzien był bombowy !! : D

śmieszne! Gdzie byli ci policjanci ?? haha , każdy sie oblewał czym chciał i ile chciał ! z dachów bloków leciały całe wiadra wody a ludzie chodzili normalnie po mieście z butelkami napełnionymi wodą ;D i nikt nie widział policji ...

Oj mokro w Szczuczynie było.. Mokro... xD
A szczególnie w okolicach starego parku.... Była fajna zabawa... :]
The best day! ;
D

Jaka faza na osiedlu była hahaha mano, siano, olaf, mariusz hahaha

ahahha bylam oblana 34 razy xd . liczylam xd ale bylo suuper xd . a potem widro z woda polecilo mi na ulice ;p. Wwalili mnie do rzeki xd .więc nie bylo fajnie woda byla lodowata xD .a gdzie bla policjaa ?

a tam z tymi samnochodami przynajmniej byly potem czyste

ja widziałam policję : D na sadowej : D mieszkańcy wezwali , bo im ię nie podobala nasza zabawa : ( . ale i tak było bobowo :D

eee. tak co to za lany poniedzialek bez wody
ale bez przesady

matko już nie wolno w tym Grajewie i tak nudy dla dzieci nie ma żadnej rozrywki proste jak ktoś nie chciał być oblany to nie wychodził z domu a skoro tak mówicie wybudujcię dla dzieci BASEN !!!!!!!!! kto potwierdza moje słowo niech piszę

Dokładnie ... ja tam potwierdzam w całości wypowiedz oznanej . ;) chceeemy basen !

ja popieram że powinni zrobić basen ci a jak starszym ludziom to się nie podoba to nich nie dzwonią na policję i psują nam zabawę

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.