poniedziałek, 8 sierpnia 2022

Wiadomości

Śladami pamięci (Prostki)

      Po raz trzeci w sobotę 10 września, tym razem w Grajewskiej Izbie Historycznej, spotkali się członkowie Kombatanckiego Związku Dzieci Wojny z powiatu ełckiego i grajewskiego. Czasy wojny przypomniał i po izbie historycznej oprowadzał jej dyrektor Tomasz Dudziński. Kilkadziesiąt osób, które przeżyły czasy II wojny światowej złożyło też kwiaty i wieńce na grobach pomordowanych przez hitlerowców. Spotkanie pod hasłem „Śladami pamięci” rozpoczęło się w Prostkach gdzie „Dzieci wojny” przyjęła Bożena Bagan, wójt gminy Prostki. Podczas spotkania w Starej Szkole uczestnicy wysłuchali wykładu Andrzeja Muczyńskiego, przedstawiciela Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku.

-  Kombatanci starają się pamiętać o zbrodniach hitlerowskich i odwiedzać groby ludzi przez nich pomordowanych – mówi Teresa Ostrowska, prezes KZDW. - Dzisiaj byliśmy na miejscach pamięci w podprostkowskich lasach Boguszach i Grajewie. Pamięć o tych zbrodniach chcemy przekazać młodym ludziom ku przestrodze oby już nigdy się nie powtórzyły. Boli nas czas wojny. Tę bolesną przeszłość chcemy ocalić od zapomnienia.

Szacunek dzieciom wojny okazali parlamentarzyści , samorządowcy i przedstawiciele organizacji społecznych.

Janek Kalbarczyk

poniedziałek, 8 sierpnia 2022

Łazarze gm. Rajgród. Pożar budynku

poniedziałek, 8 sierpnia 2022

Ktoś strzelał do bocianów pod Sokółką

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.