poniedziałek, 8 sierpnia 2022

Wiadomości

  • 12 komentarzy
  • 5319 wyświetleń

Łącznik Via Carpatia i Via Baltica w okolicach Grajewa, czy Suwałk?

- Nie zapadły jeszcze ostateczne decyzje na temat przebiegu łącznika drogi Via Carpatia z trasą Via Baltica, jednak najkorzystniejszy wariant tej trasy, to jej przebieg z Ełku do Białegostoku - mówi Paweł Czemiel, doradca ministra infrastruktury.


Jest to odpowiedź na informacje podlaskich samorządowców i parlamentarzystów na temat zmian w planach budowy tej ważnej dla naszego regionu drogi.


Według samorządowców z Podlasia, najkorzystniejszy i najlepszy wariant połączenia Via Baltica i Via Carpatia, to poprowadzenie jej śladem obecnej drogi krajowej nr 8, czyli trasy z Suwałk do Białegostoku. 
Wyboru rekomendowanego wariantu przebiegu trasy dokona Komisja Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych (KOPI) przy Generalnym Dyrektorze Dróg Krajowych i Autostrad.

Nastąpi to prawdopodobnie w drugiej połowie 2022 r.  - informuje Radio 5

 


- Podczas XLIV sesji Rady Miasta Grajewo przedstawiłem radnym swoje stanowisko dotyczące zapronowanego "Studium Techniczno - Ekonomiczno - Środowiskowego drogi krajowej S16 na odcinku: Ełk - Knyszyn oraz Raczki - Knyszyn (wariant alternatywny wraz z analizą i prognozą ruchu oraz materiałami do wniosków o wydanie decyzji środowiskowej", które promuje wariant alternatywny (W4). Definitywnie nie zgadam się z tą propozycją i w dalszym ciągu optuję za wariantem nr 1, który dla Grajewa jest najkorzystniejszy   -  informuje burmistrz Dariusz Latarowski

Wystosowano oficjalny PROTEST w zakresie rekomendacji do dalszych prac nad wariantem 4.


http://s16-elk-knyszyn.pl/wizualizacja-2/ 

 

 

poniedziałek, 8 sierpnia 2022

Egzaminatorzy WORD wznawiają protest

poniedziałek, 8 sierpnia 2022

Marianowo. Tragiczny wypadek motolotni

Komentarze (12)

No i zobaczymy teraz kto ma lepszych tuzów przy korycie. Suwałki czy Grajewo?

Przecież przed wyborami nie powiedzą jak będzie. Na razie jest decyzja środowiskowa na odcinek Białystok-Knyszyn-Korycin.

Chyba jednak "confetti" pokona "ryczałt na samochód".

tylko wariant 4

" Definitywnie nie zgadam się z tą propozycją i w dalszym ciągu optuję za wariantem nr 1, który dla Grajewa jest najkorzystniejszy - informuje burmistrz Dariusz Latarowski". Możliwe, tyle że przy projekcie drogi nie liczy się perspektywa pojedynczego miasteczka, a jak sama nazwa mówi skala krajowa. Trzeba było zacząć działać lata temu, a nie teraz robić krzyk... Sama droga miasta nie uratuje, ale przynajmniej będzie młodym łatwiej wyjechać.

Oczywite jest że wariant 4 jest najmniej korzystny dla miasta i gminy Grajewo, ale partia już chyba postanowiła, pewnie tam ktoś ma swoje interesy /

Jest już dawno ustalone /

No to teraz zobaczymy jakich mamy przdstawicieli z Grajewa posla Andruszkiewicza, posla Gwiazdowskiego,/

Cenzura jak w Rosji.

Trzeba było w piśmie uwzględnić, że wariant 4 jest bliżej granicy z Białorusią, co nie jest obecnie i w najbliższych latach bez znaczenia ze względu na bezpieczeństwo.

"Baba jaga" masz rację, juz pozamiatane. "confetti" już pokonało "ryczałt na samochód". Grajewscy samorządowcy i parlamentarzyści stracili ostatnie 2-3 lata. Dzisiaj już za późno. Ale za to będą tylko ścieżki rowerowe.

Zamiast robić dobrze Litwinom i ich portowi w Kłajpedzie to powinniśmy skupić się na drodze prowadzącej z południa w kierunku naszych portów - Gdańsk i Gdynia, aby zwiększyć ich konkurencyjność. Mało tego S16 w Wariancie 1 otwiera województwo podlaskie na północny zachód w kierunku Mazur i dalej Bałtyku. Zdecydowane TAK dla W1 w okolicy Grajewa.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.